Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Italský tisk: Češi jsou tým za zenitem

22 2006
Praha - Je to jednoduché, jsme silnější a nesmíme na to zapomenout, uvedl před utkáním českých a italských fotbalistů na mistrovství světa italský list Corriere della Sera ve čtvrtečním sportovním úvodníku. "Češi jsou pomalí a špatně jim funguje obrana," píše list.

Podle autora je český tým sice silný, ale nejlepší léta má už za sebou. Největší potíže prý bude mít s obranou a italští hráči toho budou umět využít.

"Stojíme před propastí a musíme si přiznat pravdu. Už jsme viděli lepší týmy, než jsme my. Zároveň ale nejsme žádní nýmandi," napsal list a vypočítal slabiny soupeře.

Češi se prý nemohou tak jako dřív spoléhat na útočný talent Pavla Nedvěda, na svěžího Tomáše Rosického, ani na fyzickou sílu všech hráčů počínaje Janem Kollerem. Jejich rychlost je totiž pryč.

Češi jsou ale na druhé straně podle italského deníku dobří téměř všude - kromě středu obrany. Jejich stopeři jsou prý pomalí, velice zranitelní a hrají komplikovaně. Hlavní překážkou na cestě k úspěchu tak bude brankář Petr Čech.

Hlavním hybatelem událostí bude podle italského deníku trenér Karel Brückner, který je prý natolik soustředěný na svou sestavu, že se příliš nezajímá o tu italskou. "Brückner pošle Rosického proti Pirlovi a Galáska k Tottimu a vůbec si s tím nedělá starosti. Brückner prostě není (trenér USA) Bruce Arena, který si hraje se schématy," píše list.

Corriere della Sera připomíná, že vzhledem k vývoji ve skupině bude Italům k postupu do osmifinále stačit i remíza. "Itálie bude hrát podle svého starého schématu. Důležitý bude především Grosso, který předčí Poborského a na levé straně se bude moci věnovat útoku. Ještě důležitější je ale Pirlo a především dva útočníci," uzavírá list.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze