Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italský bek už studoval lodní mapy

29 2000
A m s t e r d a m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Do výkopu druhého semifinálového klání EURO 2000 scházejí ještě poslední hodiny, ale italský bek Fabio Cannavaro už má jasno o plánech na příští dny. Dnes večer by se rád předvedl gólem do sítě Nizozemska, a když to nevyjde s postupem do nedělního finále, hned vzhůru za dobrodružnou dovolenou.

Šestadvacetiletý obránce Parmy totiž před pár týdny koupil od prezidenta stáje Ferrari luxusní 18metrovou jachtu jménem Le Palatine del Mediterraneo, a v plánu má velkou cestu. "Vyrazíme z Neapole a prvních pár dní zůstaneme v místech, která znám ze všech nejlépe - tedy kolem ostrovů Ischia a Capri," odcitoval Cannavaro z připravovaného lodního deníku.

Potom by měla jachta nabrat kurs Saint-Tropez a Azurové pobřeží, cestou zpátky je naplánovaná zastávka na Sardínii. V přípravách italský bek nic nepodcenil: "Už jsem si prostudoval mapy a celou cestu pečlivě naplánoval."

Teď už zbývá jenom vyřešit datum vyplutí; Cannavaro by se vůbec nezlobil, kdyby to bylo až po nedělním finále EURO 2000 v Rotterdamu. V dnešním semifinálovém klání s Nizozemci pro to chce 26letý bek Parmy udělat všechno: "Určitě se pokusím vstřelit gól. V každou příhodnou chvíli se budu vysouvat dopředu a budu doufat, že míč doplachtí na mojí hlavu."

Cannavarova motivace pro večerní klání ve vyprodané amsterdamské Aréně je o to větší, že převahu fanoušků oranjes se budou pokoušet alespoň trochu vybalancovat také manželka Daniela i s ročním synkem Christianem.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze