Barák s Janktem byli u výhry, Schick brzy střídal. Benevento prvně slaví

Silvan Widmer z Udinese slaví svůj gól se spoluhráčem Antonínem Barákem. | foto: AP

30 2017
České duo Antonín Barák a Jakub Jankto nechybělo v sestavě Udine, které v 19. kole italské fotbalové ligy zvítězilo na hřišti Boloni 2:1. V základu nastoupil i Patrik Schick, avšak v dresu AS Řím odehrál jen 49 minut při remíze 1:1 se Sassuolem. Z první výhry v sezoně se raduje nováček z Beneventa. Juventus se výhrou přiblížil vedoucí Neapoli na rozdíl bodu.

Udine sice s Boloňou prohrávalo od 27. minuty po Danilově vlastním gólu, ale krátce před pauzou srovnal Silvan Widmer a tři minuty po startu druhé půle Kevin Lasagna dokonal comeback hostů, kteří poskočili na sedmé místo. Na lavičce Boloni zůstal další Čech Ladislav Krejčí.

Juventus začal proti Hellasu výborně a už v šesté minutě otevřel skóre Blaise Matuidi. Pojistku ale favorit nepřidal a v 59. minutě po chybě v rozehrávce vyrovnal bývalý hráč „Staré dámy“ Martín Cáceres.

Radost Hellasu vydržela jen do 72. minuty, kdy hostům vrátil vedení Paulo Dybala. Argentinský záložník hned za pět minut skóroval znovu. Juventus prodloužil sérii bez porážky na devět soutěžních utkání.

Schick nastoupil na pravém křídle vedle Edina Džeka a Diega Perottiho, ale ani v sedmém ligovém duelu za AS neskóroval. Domácí favorit začal dobře a po půlhodině ho poslal do vedení Lorenzo Pellegrini.

Římský trenér Eusebio Di Francesco se však vítězství nad bývalým týmem nedočkal, protože v 78. minutě vyrovnal Simone Missiroli. V závěru sice dostal míč do branky Sassuola Alessandro Florenzi, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. AS zůstalo v neúplné tabulce čtvrté.

Třetí Inter remizoval na San Siru s Laziem Řím 0:0 a v domácí soutěži počtvrté za sebou nevyhrál. Milánský tým ztrácí na vedoucí Neapol sedm bodů.

V prvním poločase Inter zachránilo břevno a ve druhé půli videorozhodčí. Po konzultaci s ním totiž hlavní sudí zrušil původně nařízenou penaltu pro Lazio za ruku Milana Škriniara.

Poslední Benevento dosáhlo historicky první výhry v italské lize, když doma porazilo veronské Chievo 1:0. O triumfu nováčka rozhodl v 64. minutě Massimo Coda. Benevento po domácí remíze 2:2 s AC Milán bodovalo teprve podruhé v sezoně.

AC Milán na hřišti Fiorentiny zachránil remízu 1:1 a odvrátil třetí ligovou prohru za sebou bez vstřeleného gólu. Tým z Florencie v Serii A neprohrál posedmé v řadě.

Hráči Fiorentiny měli od začátku převahu, ale hosty dlouho držel brankář Gianluigi Donnarumma. Osmnáctiletý talent však při svém jubilejním stém zápase za AC čisté konto nevychytal, protože ho v 71. minutě překonal hlavou Giovanni Simeone. „Rossoneri“ ale dokázali už za tři minuty vyrovnat po dorážce střídajícího Hakana Calhanoglua.

Páteční předehrávka rozhodla o tom, že Neapol dál povede italskou ligu, vítězství v Crotone trefil Hamšík.

Výsledky a program 19. kola: Fiorentina - AC Milán 1:1 (71. Simeone - 74. Calhanoglu),  AS Řím - Sassuolo 1:1 (31. Pellegrini - 78. Missiroli), Benevento - Chievo 1:0 (64. Coda), Bergamo - Cagliari 1:2 (90.+1 Gómez - 6. Pavoletti, 23. Padoin), Boloňa - Udine 1:2 (27. vlastní Danilo - 37. Widmer, 48. Lasagna), FC Turín - FC Janov 0:0, Sampdoria Janov - Spal Ferrara 2:0 (90.+2 z pen. a 90.+4 Quagliarella), Inter Milán - Lazio Řím 0:0, Hellas Verona - Juventus Turín 1:3 (59. Cáceres - 72. a 77. Dybala, 6. Matuidi).