Joao Pedro z Cagliari.

Joao Pedro z Cagliari. | foto: AP

Cagliari vyhrálo sedmigólovou přestřelku se Sampdorií

Fotbalisté Sampdorie s reprezentačním záložníkem Jakubem Janktem v sestavě prohráli ve 14. kole italské ligy přestřelku v Cagliari 3:4. Domácí tým vstřelil všechny góly ve druhém poločase, sérii neporazitelnosti v Serii A prodloužil o dvanáctý duel a vrátil se v tabulce na čtvrté místo. Janovský celek je sedmnáctý.

Divoký zápas rozhodl v šesté minutě nastavení střídající Alberto Cerri, který si naskočil na centr a hlavou zamířil přesně do horního růžku. Dokonal tak obrat domácího favorita, který ještě v 69. minutě prohrával 0:2. Během necelé půlhodiny však skóre otočili Radja Nainggolan, dvěma trefami Joao Pedro a hrdina večera Cerri.

Brazilský záložník Joao Pedro se po devátém gólu v sezoně posunul na třetí místo mezi nejlepšími střelci italské ligy za Cira Immobileho z Lazia a Romela Lukakua z Interu. Český záložník Jankto odehrál celý duel, ale nezabránil tomu, že tým ze Sardinie v domácí soutěži prohrál naposledy od 1. září, a to s lídrem tabulky Interem.

Cagliari Calcio - UC Sampdoria 4:3 (0:1)

Branky: 69. Nainggolan, 74. João Pedro, 76. João Pedro, 90+6. Cerri - 38. Quagliarella, 52. G. Ramírez, 70. Quagliarella. Rozhodčí: Gianluca Aureliani – Giovanni Baccini, Domenico Rocca. ŽK:64. Nández, 89. Faragò, 90+8. Cerri - 90. Colley.

Cagliari Calcio Rafael – Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini – L. Castro (57. Nández), Cigarini, Rog (84. Ionita) – Nainggolan (C), João Pedro – Simeone (90+3. Cerri).

UC Sampdoria Audero – Thorsby, A. Ferrari, Colley, Murru – G. Ramírez (77. Caprari), Vieira, Ekdal (74. Linetty), Jankto – Quagliarella (C), Gabbiadini (81. Rigoni).