Paulo Dybala z Juventusu Turín poté, co rozhodl o výhře nad AC Milán. | foto: Reuters

Juventus slaví výhru nad AC Milán. Po penaltě v sedmé minutě nastavení

• 20
Gólem z penalty v sedmé minutě nastavení zvítězili fotbalisté Juventusu v italské lize nad AC Milán 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Paulo Dybala poté, co sudí odpískal Mattiu De Scigliovi ruko v pokutovém území.

Obhájce titulu se dostal do vedení po půlhodině hry, kdy se po kombinaci domácích hráčů Mehdi Benatia uvolnil na hranici ofsajdu a nekompromisní střelou překonal osmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu. Jeho kolega z italské reprezentace Gianluigi Buffon na druhé straně inkasoval chvíli před koncem prvního poločasu, když ho po rychlém brejku prostřelil mezi nohama Carlos Bacca.

Devětatřicetiletý gólman Juventusu si připsal 613. start v italské lize, čímž o jeden zápas překonal útočníka Francesca Tottiho z AS Řím. Více utkání v Serii A než Buffon mají jen Paolo Maldini (647) a Javier Zanetti (615).

Když už se zdálo, že Juventus podruhé za sebou jen remizuje, přišla rozhodující penalta. AC ztratil body po sérii tří vítězství a zůstal na sedmém místě.