Gian Marco Ferrari (vlevo) a Kevin Prince Boateng oslavují trefu svého Sassuola proti Empoli. | foto: AP

Sassuolo si poradilo s Empoli a je druhé v tabulce italské ligy

• 0
Fotbalisté Sassuola v předehrávce pátého kola italské ligy porazili 3:1 Empoli. V neúplné tabulce se tým trenéra Roberta De Zerbiho posunul na druhé místo se ztrátou dvou bodů na vedoucí Juventus. Obhájce titulu ale proti Frosinone nastoupí až v neděli.

Empoli poslal do vedení už po osmnácti sekundách Francesco Caputo, který za ligovým rekordem zaostal o deset sekund. O nejrychlejší gól Serie A se v roce 2001 postaral Paolo Poggi z Piacenzy, jenž tehdy v utkání proti Fiorentině skóroval už po osmi vteřinách.

Za domácí ještě v prvním poločase vyrovnal Kevin-Prince Boateng a po hodině hry skóre otočil Gianmarco Ferrari. V 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Miha Zajc a Sassuolo pět minut před koncem využilo přesilovku zásluhou Federica Di Francesca.