Neapol odvrátila blamáž, Inter prohrál a třetí už je Lazio Řím

Amadou Diawara z Neapole (vpravo) vzdává dík za gól do sítě Chieva. | foto: Reuters

8 2018
Fotbalová Neapol ještě boj o titul nevzdala. Nedávný lídr, který italskou ligu vedl od prvního do šestadvacátého kola, v nedělním utkání 31. dějství, v poslední minutě otočil duel proti Chievu Verona, zvítězila 2:1 a na Juventus dál ztrácí čtyři body. To dosud třetí AS Řím i čtvrtý Inter Milán prohrály. A přeskočilo je Lazio po obratu v Udine.

Ještě nedávno byla Neapol nejlepší ze všech, ale pak ji vykolejila domácí porážka s AS Řím. Následovaly remízy na Interu a v Sassuolu, vedoucí Juventus ji v čele tabulky převálcoval.

V neděli byla blízko další ztrátě, doma proti Chievu prohrávala, pak Mertens neproměnil penaltu, ale nakonec v samém závěru dvěma góly blamáž odvrátila.

Neapol z hlediska útočné aktivity plnila proti Chievu od začátku roli favorita, tlak ale nedokázala přetavit v branku. Nejblíže byl v 51. minutě Mertens, kterého ve vápně fauloval Depaoli. Belgický reprezentant ale z penalty neuspěl proti Sorrentinovi, který v Serii A zneškodnil tři z posledních čtyř pokutových kopů.

Neefektivitu Neapole potrestal v 73. minutě Stepiňski, který po soupeřově chybě v rozehrávce přesně zakončil. Domácí následně vrhli všechny síly do útoku a po sérii příležitostí se nakonec dočkali obratu.

Minutu před koncem základní doby se hlavou po Insigneho centru prosadil střídající Milik a ve třetí minutě nastavení technickou střelou otočil skóre středopolař Diawara. Chievo prohrálo deváté ligové venkovní utkání po sobě.

V sobotu doma prohrál třetí AS Řím, v neděli pak Inter Milán nevyužil možnost římský celek přeskočit a dostat se na třetí příčku, když prohrál na hřišti FC Turín 0:1. Šanci zařadit se hned za Juventus a Neapol tak má Lazio, které od 18.00 hraje v Udine.

Inter prohrál i inkasoval poprvé po pěti zápasech, na hřišti menšího z turínských klubů nebodoval poprvé od února 1994.

Přitom Inter vstoupil do utkání aktivně a domácí několikrát musel zachránit gólman Sirigu, při Perišičově hlavičce se míč zase otřel o břevno. Turínský celek v prvním poločase vystřelil na branku jen jednou a byl z toho gól, když De Silvestri poslal přihrávku přes malé vápno Ljajičovi a ten se zblízka skóroval.

Domácí rozvlnili síť ještě jednou, branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Po změně stran už nebyla herní převaha Interu tak znatelná a hosté tak nedokázali zareagovat. Turín zvítězil ve třetím utkání po sobě, zůstal však na desátém místě.

Udine, v jehož základní sestavě nechyběli záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák, vedlo od 13. minuty zásluhou Lasagny. V 27. minutě ale vyrovnal nejlepší střelec soutěže Immobile a stal se prvním hráčem Lazia v historii, který nastřílel v sezoně Serie A 27 branek. Dosud se o prvenství dělil s Hernánem Crespem a Giuseppem Signorim. Immobile k obratu přispěl i asistencí u rozhodujícího gólu Alberta. Udine prohrálo poosmé v řadě.

Na důležité výhry v boji o záchranu dosáhly Crotone a Hellas Verona. Crotone bez zraněného stopera Stefana Simiče porazilo gólem Simyho 1:0 Boloňu, za kterou nenastoupil Ladislav Krejčí. Verona po třech drtivých prohrách zvládla též nejtěsnějším výsledkem duel s Cagliari, oč se postaral proměněnou penaltou Romulo.

Výsledky 31. kola: FC Turín - Inter Milán 1:0 (36. Ljajič), FC Turín - Inter Milán 1:0 (36. Ljajič), Crotone - Boloňa 1:0 (25. Simy), Hellas Verona - Cagliari 1:0 (36. Romulo z pen.), Neapol - Chievo 2:1 (89. Milik, 90.+3 Diawara - 73. Stepiňski), Lazio Řím 1:2 (13. Lasagna - 27. Immobile, 37. Alberto), AC Milán - Sassuolo 1:1 (86. Kalinič - 75. Politano).

Sestavy:
Sirigu – N'Koulou, Burdisso, Moretti – De Silvestri, Baselli (80. Acquah), Obi (88. Valdifiori), Ansaldi, Ljajić – Belotti (C), Falqué (73. Edera).
Sestavy:
Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio (87. Ranocchia) – Brozović, Gagliardini – Candreva (59. Rafinha), Valero (68. Karamoh), Perišić – Icardi (C).
Náhradníci:
Ichazo, V. Milinković-Savić – Molinaro, Bonifazi, Acquah, Valdifiori, A. Barreca, Edera, Berenguer.
Náhradníci:
D. Padelli, Berni – Lisandro López, Rafinha, Ranocchia, Karamoh, Éder, Santon, Dalbert, Pinamonti.
Žluté karty:
21. Belotti, 60. Baselli
7. Miranda, 39. Brozović, 45+1. Gagliardini

Rozhodčí: Tagliavento – Meli, Vuoto

31. kolo 8. 4. 2018 15:00
Hellas Verona FC : Cagliari Calcio 1:0 (1:0)
Góly:
36. Rômulo
Góly:
Sestavy:
Nícolas – A. Ferrari, Vuković, Bianchetti, Souprayen – Rômulo (C), F. Zuculini (77. Tupta), Fossati, Fares – Aarons (69. Caracciolo), Cerci (60. Valoti).
Sestavy:
Cragno – Pisacane, Romagna, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Padoin (74. Cossu), Lykogiannis (11. Miangue) – Sau (C) (58. Ceter), Pavoletti.
Náhradníci:
Silvestri, Coppola – Caracciolo, Verde, Valoti, Lee Seung-woo, Tupta, Bearzotti, Marcel Büchel, Danzi, Petković, Felicioli.
Náhradníci:
Rafael, Crosta – Cossu, Giannetti, Cigarini, Ceter, Miangue, Caligara.

Sestavy:
Bizzarri – Nuytinck, Danilo (C), Samir (59. Widmer) – Stryger Larsen, Barák, Balić, Jankto, Adnan (72. Ingelsson) – Maxi López (71. de Paul), Lasagna.
Sestavy:
Strakoša – Bastos, de Vrij, Luiz Felipe – Marušić, Alberto (60. Murgia), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (46. Patric) – Anderson – Immobile (72. F. Caicedo).
Náhradníci:
Scuffet, Borsellini – F. Zampano, de Paul, Ingelsson, Perica, Hallfredsson, Pontisso, Widmer, Gi. Pezzella.
Náhradníci:
Vargić, Guerrieri – Patric, J. Lukaku, Nani, Basta, F. Caicedo, Cáceres, Wallace, Di Gennaro, Radu, Murgia.

Sestavy:
Cordaz – Faraoni, Ceccherini, M. Capuano, Martella – Barberis, Mandragora, Stoian – Trotta (67. Sampirisi), Tochukwu Nwankwo (83. Tumminello), F. Ricci (78. Rohdén).
Sestavy:
Mirante – Torosidis, De Maio, Helander, Masina – A. Poli (76. Avenatti), Pulgar, Donsah (46. Džemaili) – Verdi, Palacio, Di Francesco (60. Falletti).
Náhradníci:
Festa, Viscovo – Rohdén, Diaby, Sampirisi, Pavlović, Zanellato, Tumminello, Marković, Ar. Ajeti, Crociata, Giannotti.