Cristiano Ronaldo (uprostřed) z Juventusu se raduje se spoluhráči ze...

Cristiano Ronaldo (uprostřed) z Juventusu se raduje se spoluhráči ze vstřeleného gólu proti Parmě. | foto: Reuters

Ronaldo zařídil dvěma góly těsnou výhru Juventusu nad Parmou

• 0
Fotbalisté Juventusu vyhráli díky dvěma trefám Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a navýšili svůj náskok v čele italské ligy už na čtyři body. Inter Milán totiž podruhé za sebou uhrál jen remízu, tentokrát 1:1 v Lecce. AC Milán přehrál Udine 3:2, o výhře rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase střídající Ante Rebič. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Ronaldo nasměroval svůj tým za pátou ligovou výhrou v řadě krátce před koncem prvního poločasu, kdy skončila v brance jeho tečovaná střela z hranice vápna. Hvězdný Portugalec se prosadil v sedmém utkání Serie A za sebou, což se v dresu Juventusu naposledy povedlo před 15 lety Davidu Trézéguetovi

V 55. minutě srovnal hlavou Andreas Cornelius, o vítězství „Staré dámy“ ale rozhodl svým 16. ligovým gólem v sezoně Ronaldo. Hranici 15 gólů překonal v každé sezoně počínaje ročníkem 2006/07.

Inter se na hřišti sedmnáctého Lecce dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až hlavou v 72. minutě střídajícímu Alessandru Bastonimu. O pět minut později si ale naběhl na centr z levé strany Marco Mancosu a zblízka vyrovnal.

Inter sice prohrál v aktuálním ligovém ročníku pouze jeden zápas, přesto znovu ztratil na vedoucí Juventus a ve svých rukách nemá ani druhé místo. Lazio Řím je pozadu o dva body a má zápas k dobru.

Už v sedmé minutě vyrazil gólman AC Milán Gianluigi Donnarumma pro míč až k postranní čáře, po souboji s protihráčem se ale míč odrazil k Jensi Strygeru Larsenovi a ten ho poslal z úhlu do odkryté branky. Italská reprezentační jednička inkasovala po čtyřech zápasech.

Milánský velkoklub ale zásluhou Rebiče a povedeného voleje Théa Hérnandeze skóre po přestávce otočil. V 85. minutě vyrovnal hlavou Kevin Lasagna, poslední slovo měl v nastaveném čase znovu Rebič, který se prosadil technickou střelou k tyči.

Za „Rossoneri“ opět odehrál celé utkání hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Přestože se tentokrát střelecky neprosadil, připsal si ve svém 222. utkání 150. výhru v Serii A, což je nejlepší bilance jednoho hráče od zavedení tříbodového systému.

Utkání Brescie s Cagliari mělo dva dvougólové střelce. Za domácí se prosadil Ernesto Torregrossa a za Cagliari, které nevyhrálo už šest zápasů v řadě, Joao Pedro. Brazilský záložník má na kontě v této sezoně 13 zásahů. V závěru byl vyloučen útočník Brescie Mario Balotelli, který dostal již třináctou červenou kartu v kariéře.

Nedělní výsledky 20. kola: AC Milán - Udine 3:2 (48. a 90.+3 Rebič, 72. Hernández - 7. Stryger Larsen, 85. Lasagna), Boloňa - Hellas Verona 1:1 (20. Boni - 81. Borini), Brescia - Cagliari 2:2 (27. a 49. Torregrossa - 21. a 68. z pen. Joao Pedro), Lecce - Inter Milán 1:1 (77. Mancosu - 72. Bastoni), FC Janov - AS Řím 1:3 (45. Panděv - 6. Ünder, 44. vlastní Biraschi, 74. Džeko), Juventus Turín - Parma 2:1 (43. a 58. Ronaldo - 55. Cornelius

Zpravodajství ze sobotních duelů najdete ZDE.

US Lecce - Inter Milán 1:1 (0:0)

Branky: 77. Mancosu - 72. Bastoni. Rozhodčí: Giacomelli – Liberti, Bottegoni. ŽK:20. Donati - 32. Candreva, 88. Valero.

US Lecce Gabriel – Rispoli (76. Falco), Dell'Orco, Lucioni, Rossettini, Donati – Deiola, Petriccione, Mancosu (C) (83. Meccariello) – Lapadula (62. Majer), Babacar.

Inter Milán Handanovič (C) – Godín (68. Bastoni), de Vrij, Škriniar – Candreva, Barella, Brozović (82. Valero), Sensi (82. Alexis Sánchez), Biraghi – R. Lukaku, Lautaro Martínez.

Janov CFC - AS Řím 1:3 (1:2)

Branky: 45. Pandev - 6. Ünder, 44. Biraschi, 74. Džeko. Rozhodčí: Maresca – Longo, Valeriani. ŽK:38. Romero, 62. Cassata - 26. Veretout, 73. Džeko, 81. Pau López.

Janov CFC Perin (C) – Biraschi, Romero, Goldaniga – Ghiglione, Cassata (70. Favilli), Schöne, Sturaro (90+2. Radovanović), A. Barreca – Pandev, A. Sanabria (86. Agudelo).

AS Řím Pau López – Spinazzola, Mancini, Smalling, Santon (84. Çetin) – Veretout (73. Cristante), Diawara – Ünder (88. Peres), Lorenzo Pellegrini (C), Kluivert – Džeko.

Bologna FC - Hellas Verona FC 1:1 (1:0)

Branky: 20. Bani - 81. Borini. Rozhodčí: Ayroldi – Giovane, Tolfo. ŽK:27. N. Sansone, 35. Bani, 55. J. Schouten, 74. M'Baye, 90. A. Poli - 14. S. Amrabat, 25. Zaccagni. ČK:66. Bani.

Bologna FC Skorupski (C) – Tomijasu, Danilo, Bani, M'Baye – Orsolini, Domínguez (69. Paz), J. Schouten (69. A. Poli), R. Soriano, N. Sansone (63. Barrow) – Santander.

Hellas Verona FC Silvestri – Rrahmani, Kumbulla (25. Dawidowicz), Günter – Faraoni, Veloso (C) (62. Borini), S. Amrabat, Lazović – Pessina, Zaccagni – Di Carmine (90+1. Pazzini).

Brescia Calcio - Cagliari Calcio 2:2 (1:1)

Branky: 27. Torregrossa, 49. Torregrossa - 20. João Pedro, 68. João Pedro. Rozhodčí: A. Giua – M. Passeri, E. Caliari. ŽK:18. Ndoj, 22. Torregrossa, 51. Tonali - 26. Pisacane, 51. Nández, 88. Ionita, 89. Pellegrini. ČK:81. Balotelli.

Brescia Calcio Joronen – Sabelli, Chancellor, Mangraviti, Cistana – Ndoj (46. Dessena), Tonali, Rômulo (C) – Špalek (46. B. Bjarnason) – Torregrossa, Al. Donnarumma (74. Balotelli).

Cagliari Calcio Olsen – Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini – Nández (89. Cerri), Cigarini (73. Ch. Oliva), Rog (53. Ionita) – Nainggolan (C), João Pedro – Simeone.

Juventus FC - Parma Calcio 1913 2:1 (1:0)

Branky: 43. Ronaldo, 58. Ronaldo - 55. Cornelius. ŽK:71. Kurtić.

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Sandro (21. Danilo) – Pjanić, Rabiot, Matuidi – Ramsey (59. Higuaín) – Dybala (81. Costa), Ronaldo.

Parma Calcio 1913 Sepe – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kucka, Hernani, Scozzarella (66. Sprocati) – Kulusevski (88. Siligardi), Inglese (44. Cornelius), Kurtić.