Carlos Tevez a Stephan Lichsteiner slaví gól Juventusu.

Carlos Tevez a Stephan Lichsteiner slaví gól Juventusu. | foto: AP

Juventus si v italské lize dál drží luxusní náskok před AS Řím

• 2
Vedoucí týmy ve 30. kole italské ligy nezaváhaly. Juventus Turín porazil Parmu 2:1 zásluhou dvou gólů Téveze a vede tabulku už o 14 bodů před fotbalisty AS Řím, kteří v úterní předehrávce rozhodli o vítězství 2:1 nad FC Turín až v nastaveném čase. Třetí Neapol vyhrála v Catanii 4:2 i díky dvěma trefám Zapaty.

Tévez poslal Juventus do vedení vydařeným sólem, které zakončil tvrdou střelou z úhlu. I druhý gól byl podobný s tím rozdílem, že tentokrát střílel z úhlu Vidal, brankář míč sice vyrazil, ale Tévez byl u míče první a úspěšně dorážel. Parma po změně stran snížila střelou Molinara, jenže vzápětí se nechal vyloučit Amauri a v deseti už se hosté na vyrovnání nevzmohli.

AS Řím poslal do vedení Destro, který na hranici ofsajdu převzal míč od Gervinha a zakončil akci ranou k pravé tyči. Italský reprezentant se v lize trefil ve třetím utkání v řadě. Hosté dokázali odpovědět ve 52. minutě, když Ciro Immobile trefil z voleje přesně centr Giuseppeho Vivese.

Po hattricku do sítě Livorna si Immobile připsal čtvrtou branku ve dvou zápasech a s celkově sedmnáctou trefou v sezoně se osamostatnil v čele tabulky kanonýrů. Ani jeho gól však Turínu k bodům nepomohl. V první minutě nastavení totiž Florenzi využil další přihrávku Gervinha a křížnou střelou zápas rozhodl.

Po sérii pěti zápasů bez vítězství zabral AC Milán, který dokázal vyhrát 2:0 na hřišti Fiorentiny po brankách Mexese a Balotelliho. Díky zaváhání Fiorentiny si pojistila třetí místo Neapol, která vyhrála 4:2 na hřišti Catanie.

Za domácí nastoupil do druhé půle český reprezentant Jaroslav Plašil, který byl pro hru Catanie oživením. Po jeho se střele se dokonce domácí prosadili, když úspěšně dorážel Monzon.

Posledních osm minut si za Veronu zahrál Michael Rabušic, ale porážku 0:1 na hřišti Cagliari neodvrátil. Pro Hellas to byla čtvrtá prohra v řadě.

Výsledky 30. kola: AS Řím - FC Turín 2:1 (41. Destro, 90.+1 Florenzi - 52. Immobile), Bergamo - Livorno 2:0 (22. De Luca, 59. Denis), Cagliari - Hellas Verona 1:0 (31. Nene), Catania - Neapol 2:4 (52. Monzon, 75. Gyomber - 16. a 43. Zapata, 25. Callejón, 40. Henrique), Chievo - Boloňa 3:0 (7. z pen. a 78. Paloschi, 89. Rigoni), FC Janov - Lazio Řím 2:0 (65. Gilardino, 83. Fetfatzidis), Fiorentina - AC Milán 0:2 (23. Mexes, 64. Balotelli), Juventus Turín - Parma 2:1 (25. a 32. Tévez - 62. Molinaro), Sassuolo - Sampdoria Janov 1:2 (16. Longhi - 1. Sansone, 66. Okaka), Inter Milán - Udine 0:0.