Brankář Brignoli gólem rozhodl o prvním bodu Beneventa v italské lize

George Puscas z Beneventa (třetí zleva) skóruje do sítě AC Milán. | foto: AP

3 2017
Fotbalisté Beneventa získali první bod v italské lize. O remíze 2:2 v utkání 15. kola s AC Milán rozhodl gólem hlavou v páté minutě nastavení brankář posledního týmu tabulky Alberto Brignoli. Favorizovaní hosté neprožili úspěšnou premiéru pod novým trenérem Gennarem Gattusem.

Milánští se dostali do vedení před přestávkou, když se po hlavičkované ve vápně prosadil Bonaventura. Pět minut po změně stran ale outsider vyrovnal. Letiziovu ránu zpoza šestnáctky Donnarumma vyrazil jen před sebe a z dorážky přesně zakončil Puscas.

Páteční a sobotní zpravodajství

Juventus vzal Neapoli neporazitelnost, Schick s AS Řím slavil výhru

Vedení hostům vrátil v 57. minutě Kalinič, který se nikým nehlídaný prosadil hlavou po Bonaventurově centru a ukončil 419 minut trvající čekání na gól. Benevento ale využilo závěrečnou přesilovku po vyloučení Romagnoliho.

V páté minutě nastavení nacentroval z přímého kopu Cataldi, hlavou přesně zakončil brankář Brignoli a zajistil historicky první bod pro Benevento v nejvyšší soutěži. Brignoli se stal prvním skórujícím gólmanem v Serii A od roku 2001, kdy se trefil Massimo Taibi z Regginy.

„Bylo to 1:2, 95. minuta, neměli jsme co ztratit. Šel jsem tam, zavřel oči a vyskočil. Bylo by strašné prohrát vzhledem k tomu, že jsme ztratili několik zápasů v posledních vteřinách, například se Sassuolem (1:2). Dnes jsme ukázali, že můžeme hrát proti každému,“ řekl šťastný střelec v rozhovoru pro Sky Sport Italia.

Gattuso nebyl po nečekané ztrátě na své svěřence naštvaný. „Kluci do toho dali vše, chci jim poděkovat za jejich chuť a odhodlání. Po dnešku si olížeme rány a budeme dále pracovat na fyzičce i psychice,“ uvedl bývalý defenzivní záložník. „Mohli jsme naši hru více rozvinout, ztráceli jsme hodně míčů. Věděli jsme, že přestože Benevento prohrávalo, postupem času se velmi zlepšovalo,“ dodal.

Inter od začátku zápasu s Chievem dominoval a nedůraznou obranu veronského celku překonával s lehkostí. V prvním poločase zaznamenal hned 16 střel, gólem skončil Perišičův a Icardiho pokus. Druhý jmenovaný vstřelil už 16. gól v sezoně a vévodí tabulce střelců o jeden zásah před Immobilem z Lazia Řím.

Ani po změně stran se hosté nezmohli na zvrat, domácí naopak definitivně rozhodli o třetím tříbodovém zisku po sobě. Jeden zásah zaznamenal slovenský stoper Škriniar a dvěma trefami zkompletoval hattrick chorvatský reprezentant Perišič. Inter zůstal jediným dosud neporaženým týmem.

Sampdoria Janov poprvé zaváhala na svém stadionu. Od 56. minuty sice proti Laziu Řím vedla, když Quagliarellovu chytrou přihrávku zužitkoval Zapata, deset minut před koncem ale vyrovnal Milinkovič-Savič a v nastavení dokonal obrat střídající Caicedo.

Fiorentina ukončila sérii čtyř duelů bez výhry a se Sassuolem si poradila jednoznačně 3:0. Hostujícímu trenérovi Giuseppemu Iachinimu tak nevyšla ligová premiéra. Boloňa bez Ladislava Krejčího remizovala 1:1 s Cagliari.

Nedělní výsledky 15. kola: Benevento - AC Milán 2:2 (50. Puscas, 90.+5 Brignoli - 38. Bonaventura, 57. Kalinič), Boloňa - Cagliari 1:1 (81. Destro - 42. Joao Pedro), Fiorentina - Sassuolo 3:0 (32. Simeone, 42. Veretout, 71. Chiesa), Inter Milán - Chievo 5:0 (23., 57. a 90.+2 Perišič, 38. Icardi, 60. Škriniar), Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:2 (56. Zapata - 80. Milinkovič-Savič, 90.+1 Caicedo).