Mauro Icardi z Interu Milán (zády) slaví s Robertem Gagliardinim gól proti Cagliari. | foto: AP

Do neděle první. Inter vyhrál v Cagliari a vystřídal Neapol na čele

• 0
Nejméně do neděle vystřídali fotbalisté Interu Milán na čele italské fotbalové ligy Neapol. Ve 14. kole Serie A zvítězili i díky dvěma brankám Icardiho 3:1 v Cagliari. V sobotu se v Itálii nepředstavil žádný český fotbalista - Ladislav Krejčí z Boloni byl totiž pouze mezi náhradníky.

Zkraje zápasu v Cagliari musel svůj Inter dvakrát podržet brankář Handanovič při šancích Pedra a Pavolettiho. První gól poté vstřelil přece jen favorit. Candrevův střílený centr nedokázal Perišič usměrnit do sítě, míč ale dopravil alespoň k Icardimu a argentinský střelec se zblízka nemýlil.

V 55. minutě pojistil vedení Brozovič, který proměnil v gól další Candrevovu přihrávku. Chorvatský záložník byl přitom na hřišti teprve dvě minuty. V 71. minutě snížil parádním volejem Pavoletti, ale na víc už se domácí nezmohli. Navíc šest minut před koncem základní hrací doby inkasovali potřetí - svůj patnáctý gól v sezoně si připsal Icardi a dotáhl se na čelo tabulky střelců Serie A.

Boloňa se ujala vedení už ve třetí minutě, čtvrtou ligovou trefu v sezoně si připsal z dorážky Verdi. Po hlavičce Mbayeho z 23. minuty to bylo 2:0, domácím však zkomplikovalo zápas Torosidisovo vyloučení, jenž si nechal dát krátce po sobě dvě žluté karty.

Ve druhé půli měla Sampdoria optickou převahu, jenže branky střílela Boloňa. Střídající Okwonkwo využil přesné Donsahovy přihrávky a pohodlně zavěsil do protipohybu gólmana. Devatenáctiletý nigerijský útočník dal v tomto ročníku Serie A třetí gól a v poměru k minutám stráveným na trávníku je nejproduktivnější z celé soutěže - gól vstřelí v průměru každých 26 minut hry.

Sampdoria prohrála po třech výhrách v řadě a zůstává šestá, Boloňa se v tabulce posunula hned za svého soupeře.

Výsledky 14. kola: Boloňa - Sampdoria Janov 3:0 (3. Verdi, 23. Mbaye, 73. Okwonkwo), Chievo - Spal Ferrara 2:1 (66. a 82. Inglese - 17. vlastní Cesar), Sassuolo - Hellas Verona 0:2 (22. Zuculini, 31. Verde), Cagliari - Inter Milán 1:3 (71. Pavoletti - 29. a 83. Icardi, 55. Brozovič).

20 Benevento 13 0 0 13 6:33 0

US Sassuolo Calcio - Hellas Verona FC 0:2 (0:2)

Branky: 22. B. Zuculini, 31. Verde. Rozhodčí: Valeri. ŽK:78. Falcinelli - 12. Heurtaux, 79. Fares. ČK:67. Heurtaux.

US Sassuolo Calcio Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Biondini (61. L. Mazzitelli), Magnanelli (61. Falcinelli), Missiroli – D. Berardi (75. Scamacca), Matri, Politano.

Hellas Verona FC Nícolas – Cáceres, Heurtaux, Caracciolo, Fares – Rômulo (C), B. Zuculini, Marcel Büchel, Verde (80. Souprayen) – Valoti, Cerci (60. Pazzini, 87. Bessa).

Chievo Verona - Spal 2:1 (0:1)

Branky: 66. Inglese, 82. Inglese - 17. Cesar. Rozhodčí: Pezzuto – Marrazzo, Rocca. ŽK:81. Mora.

Chievo Verona Sorrentino – Cacciatore, Cesar, Tomović, Gobbi – Bastien, N. Rigoni (77. Depaoli), P. Hetemaj – Birsa (87. Gaudino) – Inglese, Meggiorini (57. Pellissier).

Spal A. Gomis – Väisänen (84. Schiavon), Vicari, Felipe – Lazzari, Rizzo, Schiattarella (76. Mora), Grassi, Mattiello – Paloschi, Bonazzoli (71. Floccari).

Cagliari Calcio - Inter Milán 1:3 (0:1)

Branky: 71. Pavoletti - 29. Icardi, 56. Brozović, 83. Icardi. ŽK:66. Ceppitelli, 89. Giannetti - 13. Miranda, 81. Gagliardini.

Cagliari Calcio Rafael – Romagna, Ceppitelli, Andreolli – Faragò, Barella, Cigarini, Ionita (64. Farias), Padoin – dos Santos Galvão (C) (82. Cossu) – Pavoletti (87. Giannetti).

Inter Milán Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Santon – Vecino (53. Brozović), Gagliardini – Candreva (86. Cancelo), Valero, Perišić – Icardi (C) (90+4. Éder).

Bologna FC - UC Sampdoria 3:0 (2:0)

Branky: 4. Verdi, 25. M'Baye, 74. Okwonkwo. Rozhodčí: Maresca – Paganessi, Fiore. ŽK:45. Torosidis - 62. Bereszyński, 71. G. M. Ferrari. ČK:45+2. Torosidis.

Bologna FC Mirante – M'Baye, G. González, De Maio, Torosidis – Donsah, Pulgar, A. Poli – Verdi (70. Okwonkwo), Destro (46. Masina), Palacio (80. Taïder).

UC Sampdoria Viviano – Bereszyński (67. R. Álvarez), Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić (9. Murru) – É. Barreto, Torreira, Verre – G. Ramírez (46. Caprari) – Quagliarella, D. Zapata.