Inter skolil lídra, v čele je Fiorentina, Juventus vyhrál derby

Paul Pogba z Juventusu Turín (v bílém) skóruje do sítě FC Turín. | foto: AP

2 2015
Inter Milán porazil po brance Garyho Medela v 11. kole italské ligy AS Řím 1:0 a svého soupeře přeskočil. Před římský klub se dostala i Fiorentina, která porazila Frosinone a o skóre je v čele. Zabral i Juventus, když vyhrál derby nad FC Turín 2:1. O výhře obhájce titulu rozhodl Juan Cuadrado v nastaveném čase.

Inter může za tři body ze šlágru kola italské Serie A děkovat především slovinskému brankáři Samiru Handanovičovi, jenž předvedl řadu skvělých zákroků.

Už po čtvrthodině vytáhl hlavičku Džeka, o pár minut později si poradil i se střelou Maicona a s následnou Džekovou dorážkou mu pomohl D’Ambrosio. Mezitím zasahoval také na druhé straně Szczesny proti šanci Perišiče.

Po půlhodině přišla jediná branka zápasu, zpoza vápna napřáhl Medel a jeho přízemní střela šla přesně k tyči branky AS. Hosté se sice dostali v druhém poločase do několika šancí, ale všechny končily na skvělém Handanovičovi. Postupně selhali Džeko, Salah i Gervinho. Rüdiger po rohovém kopu pro změnu hlavičkoval těsně vedle.

Největší tlak AS narušilo přísné vyloučení Miralema Pjaniče, který zahrál rukou a po druhé žluté kartě musel hřiště opustit. Římané sice nadále tlačili, ale vyrovnat už se jim nepovedlo.

Juventus do nové sezony nevstoupil dobře a poprvé od roku 1993 se mu stalo, že do městského derby šel jako hůře postavený tým v tabulce. První poločas derby ale vyšel lépe domácím, zásluhou Paula Pogby vedli 1:0.

Po přestávce byli nebezpeční i hosté. Hned v 51. minutě se po odraženém míči přesně pod břevno trefil Cesare Bovo. Poté musel Buffon dvakrát Juventus podržet, zasahoval proti hlavičce Glika a tečované střele Zappacosty.

V závěru Juventus zatlačil a nakonec se dočkal rozhodujícího gólu. Pogba nejprve z přímého kopu trefil břevno, ale o dvě minuty později poslal Alex Sandro centr do malého vápna a Juan Cuadrado dostal míč do sítě.

Fiorentina proti nováčkovi Frosinone potvrdila, že patří mezi nejofenzivnější týmy v Serii A, a nastřílela mu čtyři góly za devatenáct minut. V rozmezí 24. a 43. minuty se prosadili Ante Rebič, Gonzalo Rodríguez, Khouma Babacar z penalty a poprvé po letním přestupu do Itálie Mario Suárez. Za hosty zkorigoval skóre těsně před koncem Alessandro Frara.

Frosinone hraje nejvyšší italskou soutěž v tomto ročníku poprvé a nevydařený úsek prvního poločasu přinesl klubu doposud nejhorší výsledek mezi elitou. Nováček totiž zatím v žádném zápasu neinkasoval víc než dvakrát.

Neapol šla do utkání v Janově v pozici jasného favorita, ale sérii pěti výher nedokázala v Janově prodloužit. Po bezbrankové remíze alespoň trvá její neporazitelnost, která od srpna čítá už deset zápasů.

Kvůli dvoubodové ztrátě jsou svěřenci kouče Maurizia Sarriho v tabulce čtvrtí, vedle vedoucího dua je před nimi ještě třetí AS Řím.

Výsledky 11. kola: Inter Milán - AS Řím 1:0 (31. Medel), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (19. Pogba, 90.+3 Cuadrado - 51. Bovo), Fiorentina - Frosinone 4:1 (24. Rebič, 29. Rodríguez, 31. Babacar z pen., 43. Suárez - 87. Frara), Boloňa - Bergamo 3:0 (52. Giaccherini, 58. Destro, 85. Brienza), Carpi - Hellas Verona 0:0, FC Janov - Neapol 0:0, Udine - Sassuolo 0:0, Lazio Řím - AC Milán 1:3 (85. Kishna - 25. Bertolacci, 53. Mexés, 80. Bacca),
Chievo - Sampdoria Janov 1:1 (34. Inglese - 8. Eder), Palermo - Empoli 0:1 (53. Saponara).