Italové v přípravě znovu jen remizovali

Itálie - Ukrajina: Pirlo a Timoščuk - Italský reprezentant Andrea Pirlo se snaží prosadit přes ukrajinského fotbalistu Anatolije Timoščuka. | foto: Reuters

2 2006
Praha - Italští fotbalisté sice neprohráli už osmnáct zápasu za sebou, ale v přípravě před mistrovstvím světa se jim nedaří. Soupeř českého týmu v základní skupině opět remizoval, tentokrát s Ukrajinou. Naopak pořádající Německo dalo proti Kolumbii zapomenout na nedávné nepřesvědčivé vystoupení a vyhrálo 3:0.

V předchozím utkání Itálie hrála 1:1 se Švýcarskem, nyní remizovala bez branek.  Trenér Marcello Lippi nechal tentokrát mezi náhradníky navrátilce po zranění Tottiho a poslal ho do hry až v 58. minutě místo Del Piera.

V ukrajinském týmu zůstal jen na lavičce kanonýr Ševčenko, jenž se k mužstvu připojil po středečním podpisu smlouvy v Chelsea. Kvůli doznívajícímu zranění nehrál ani jeho partner z útoku Rebrov.

Po těžce vydřené remíze 2:2 s Japonskem v předchozím zápasu svěřenci Jürgena Klinsmanna tentokrát přesvědčivě vyhráli.

Předvedeným výkonem i díky brankám uzdraveného kapitána Ballacka a opěvovaných talentů Schweinsteigera a Podolského vyvolali v zemi hostitelů mistrovství optimistické očekávání.

Jen 16 dní po operaci zraněného lokte nastoupil v německé obraně Philipp Lahm a zvládl odehrát téměř celý zápas. Jeho ruku kryla speciální bandáž.

Obhájci stříbrných medailí odstartují celý šampionát v pátek 9. června v Mnichově zápasem proti Kostarice.

Švédští fotbalisté přijedou na mistrovství světa v roli týmu, který v tomto roce nezvítězil. Ve Stockholmu nad Chile vedli od 35. minuty díky 35. reprezentační brance kanonýra Larssona z přímého kopu, ale nakonec uhráli čtvrtou letošní remízu. Po třech zápasech svěřenci trenéra Lagerbäcka alespoň vstřelili gól.

Mužstvo Chile, které bude na turnaji v Německu chybět, vyrovnalo v úvodu druhého poločasu zásluhou Suaza. Po nedávném zranění nohy nastoupil záložník Ljungberg, který si letos zahrál za reprezentaci vůbec poprvé.

První vítězství po čtyřech porážkách vybojovali fotbalisté Toga, ale výhrou 1:0 nad Lichtenštejnskem o své formě před šampionátem příliš nepřesvědčili. Jediný gól utkání ve Vadúzu vstřelil 123. týmu světového žebříčku ve druhém poločase útočník Coubadja z francouzského Guingampu.

Další africký nováček na mistrovství světa Angola prohrál 2:3 s bronzovým týmem minulého šampionátu Tureckem, které se do Německa nekvalifikovalo.

Po  tři dny staré porážce 0:2 s Argentinou připravil "Černé antilopy" o možnost naladit se na start v turnaji alespoň remízou v 84. minutě útočník Halil Altintop z německého Kaiserslauternu.

Lausanne: Itálie - Ukrajina 0:0