Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Italové po porážce sepsuli rozhodčího

8 2002
Ibaraki - Vztek na rozhodčího cloumal italskými hráči po porážce s Chorvatskem. Na fotbalovém šampionátu jim anglický rozhodčí Graham Poll neuznal dva góly. V emocích chtěl italský fotbalový svaz podat u Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) na anglického arbitra stížnost. "Uděláme vše, co je možné," komentoval podle agentury SID tento krok šéf italské výpravy v dějišti mistrovství světa Raffaele Ranucci. Později si to ale rozmyslel. "Nechceme vystupovat v roli mučedníků, a proto žádnou stížnost podávat nebudeme," citovala jeho slova agentura Reuters. "Bohužel jsme za chyby rozhodčího už zaplatili."Článek je doplněn o další informaceDále čtěte: Zpravodajství ze zápasuUtkání jsme sledovali on-line

Za bezbrankového stavu pět minut po přestávce se Italové mohli dostat do vedení gólem Christiana Vieriho, ale hlavní Poll branku neuznal a na pokyn dánského asistenta Jense Larsena odpískal ofsajd. Vieri však v žádném případě v ofsajdu nestál.

V samém závěru zápasu prošel dlouhý pas přes chumel hráčů, kteří tak zmátli chorvatského brankáře Pletikosu, jenž míč minul a ten zaplul do sítě. Asistent Larsen ale zvedl praporek znovu a odmával faul Filippa Inzaghiho, který se snažil dostat před obránce Vranješe, aby míč mohl tečovat.

Ranucci se po zápase ptal Polla, proč góly neuznal. "Poll mi odpověděl, že při prvním byl Vieri v ofsajdu a při druhém Inzaghi tahal soupeře za dres," řekl Ranucci.

"Rozhodčí nebyli ze druhé ani ze třetí ligy, ale z vesnice," nebral si po zápase servítky Vieri, když mluvil do italské televize Rai. "Hlavního rozhodčího bych ani tolik nevinil. Na mistrovství světa musí být špičkový rozhodčí i na lajně, a ne amatéři. Rozhodčí nemůže dělat takové chyby," zlobil se.

Na otázku, zda Italové podají protest, odpověděl po zápasu trenér Giovanni Trapattoni diplomaticky: "To nezáleží na mně, ale předseda FIFA Sepp Blatter viděl na vlastní oči, co se tu dnes stalo. Nerad bych rozhodčí kritizoval, ale myslím si, že jeden gól měl platit určitě, ne-li oba."

Podle Vieriho mohou neuznané góly negativně působit na morálku mužstva. "Stali jsme se obětí nespravedlnosti," řekl Vieriho parťák z útoku Francesco Totti, který si postěžoval, že hlavní sudí Poll ho nechal okopávat. "Schytal jsem spoustu kopanců a ran, a tohle rozhodčí nepískal."

Rozčílený jako snad nikdy v životě byl po zápase italský kapitán Paolo Maldini, ale jako jeden z mála Italů nevinil z porážky rozhodčí.

"Jsem strašně naštvaný. Měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili. Navíc nám dva góly nebyly uznány, ale to se ve fotbale stává. Když postranní mává, hlavní musí pískat," řekl Maldini.

Po porážce s Chorvatskem ležel italský útočník Vieri dlouho trávníku

Robert Jarni jako by se v souboji s Gianlucou Zambrottou rozhodl podrbat svého protivníka

S veškerou možnou bojovností se snaží Chorvat Simunič zastavit manévry hvězdného italského dua Vieri - Totti

Ital Totti, míč pod kontrolou a obránce, který nestačí. Častý úkaz při pohledu na fotbalové schopnosti útočníka AS Řím

Chorvatský útočník Olič výrazně pomohl svému týmu k vítězství nad Itálií

Autoři: , ,


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze