Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italové pasováni na Rytíře republiky

3 2000
Ř í m - Italský tisk proklíná smůlu, která si sedla na fotbalisty, jež přišli o zlaté medaile na evropském šampionátu doslova v poslední chvíli. Sylvain Wiltord vyrovnal třicet sekund před koncem a David Trezeguet v prodloužení dokonal triumf Francie. Vesměs všechny listy kárají rozhodčího Friska, jenž podle jejich mínění nastavil příliš mnoho.

"Zpropadená minuta," láteří ve svém titulku Il Messagero. Mínění celé země odráží ve svém článku redaktor deníku La Stampa, podle nějž si Frisk "neomluvitelně pohrál s nastaveným časem". "Ale i tak díky," dodává smířlivě.

Většina listů opatřila titulní strany palcovými černými titulky, jež vedle nešťastného závěru svým významem odrážejí také statečný výkon fotbalistů. Po zápase přišel za truchlícími hráči také prezident Carlo Azeglio Ciampi, který ihned všechny členy kádru pasoval na "Rytíře republiky".

Komentátoři se shodují, že Italové předvedli svůj nejlepší výkon na turnaji a nezasloužili si prohrát. "Po tolika vlnách kritiky, spekulující o herním stylu mužstva, tým konečně ukázal, že umí hrát stejně dobře nebo ještě lépe než mistři světa," napsala Gazzetta dello Sport.

Strhující výkon obměkčil rovněž vytrvalého odpůrce Zoffovy práce Arriga Sacchiho, jenž vedl Italy na předchozím Euru v Anglii. "Hráči bojovali s kuráží, nikdo se nedržel zpátky. Nemohli hrát lépe," ocenil Sacchi.

Hitem titulních stránek se stala fotografie Alessandra del Piera, kterak leží na zádech na trávníku a hlavu si schovává v dlaních. "Příští sezóna ukáže, kolik nám zbylo z toho velkého hráče, jehož jsme kdysi znali," uvedl Corriere dello Sport na adresu fotbalisty, který zahodil dvě gólové šance.


 

Zklamání Italů po prohře ve finále EURO s Francií - stojící Paolo Maldini a Alessandro del Piero s hlavou v dlaních.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze