Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Istanbulské góly očima brankáře Černého

28 2003
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Čtyři góly dostal slávistický brankář Radek Černý naposled v březnu před dvěma roky. "Určitě to bylo v tom bláznivém derby na Spartě, které nakonec skončilo čtyři čtyři," zavzpomínal devětadvacetiletý fotbalový gólman. "Ale tenkrát jsme na Letné udělali bod, takže mě ty čtyři kusy ani zdaleka nemrzely tak, jako teď na Besiktasu." Slavia osmifinálovou odvetu Poháru UEFA v Istanbulu prohrála 2:4 a po předchozí domácí výhře 1:0 byla z dalších bojů vyřazena. Dále čtěte: Vše o utkání Besiktas - Slavia, ZDE

Zastavme se u prvního gólu zápasu. Ve 41. minutě otvírá skóre střelou z dálky Pancu, domácí vedou 1:0.
Bylo přede mnou moc hráčů. Sice jsem viděl, jak Pancu jde do kličky, ale střelu už jsem nezaregistroval. Míč jsem uviděl až těsně před brankou a už jsem nestačil správně zareagovat. Kdybych ho střílet viděl, neříkám, že by to gól nebyl, ale určitě bych měl mnohem větší šanci.

Ronaldo v 61. minutě zvyšuje na 2:0.
Centrovaný míč přeletěl až ke vzdálenější tyči, ale v úrovni hlav šel středem šestnáctky, takže tak daleko jsem vybíhat nemohl. Radek Bejbl mi pak říkal, že šel na hlavičku, ale turecký hráč ho přistrčil. Za nimi stojící Vachoušek už zareagovat nestačil, míč se tam vteřinu motal a jeden z jejich hráčů ho zblízka doklepl do branky.

O pět minut později dal Dursun Ahmet už na 3:0.
Po nějaké naší chybné rozehrávce si to narazil Dursun s Ilhanem, Dursun pak šel sám a díval se přitom na mě, co udělám. Já se taky nechtěl ukvapit a až v době jeho kopu jsem to risknul na jednu stranu. Bohužel, on mi to dal k druhé tyči.

A další gól po čtyřech minutách byl připsán Ilhanovi - 4:0.
Ilhan dostal kolmici z pole a mířil na mě. Tak jsem proti němu vyběhl a on mě v té pozici mohl prostřelit jen těžko. Taky že jo, napálil mi to jen do nohou. Jenže strašná smůla, ode mě se míč odrazil do kolena vracejícímu se Adamovi Petroušovi a kutálel se do branky. Stíhali ho Müller s Ilhanem a Martin si pak stěžoval, že ho Ilhan strčil. Jinak by to prý stačil vykopnout.

Sedmasedmdesátá minuta, Dostálek proměňuje penaltu a je to 4:1.
Faul na Adauta to nejspíš byl a jak to Ríša bude kopat, mi bylo jasné. I přes celé hřiště jsem na tu jeho dělovku viděl nádherně.

Naděje ožívá, šest minut před koncem snižuje střídající Hrdlička na 4:2.
I tuhle branku jsem na tu dálku viděl dobře. Po Pitákově rohu Hrdlička všechny krásně přeskočil a trefil to do odkryté branky. Pocítíl jsem v tu chvíli úplné mrazení, že bychom to nakonec přece jen dokázat mohli.

Jenže Pitákův postupový gól v nastaveném čase rozhodčí Messina neuznal...
Karel Piták ten přímý kop moc ideálně nezahrál, pak se přiznal, že to měl být centr. Ale oklamal tím brankáře, který udělal pár kroků dopředu, protože centr čekal. Pak míč zapadl do branky. A i když jsem viděl, že pomezní má praporek nahoře, věřil jsem, že hlavní rozhodčí gól uzná, protože po Pitákově kopu nikdo nezasáhl do hry. Ale jak se ukázalo, spletl jsem se.Najdete na iDNES.czmobilní verze