Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Angličani, můžete si jít, kam sakra chcete, křičel islandský komentátor

Islandští fotbalisté slaví postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy, právě porazili Anglii. | foto: Reuters

28 2016
Jeho oslava gólu v utkání proti Rakousku z něj udělala nejznámějšího komentátora v Evropě. Mezitím doma na Islandu přišel o práci. A naposled Gudmundur Benediktsson vyprovodil z fotbalového šampionátu po svém Angličany. "Můžete si jít, kam sakra chcete," křičel do mikrofonu v souvislosti s brexitem.

Během šampionátu ve Francii prošel obdobím, které symbolizuje cestu šampionátem národního mužstva z jeho země. Je bláznivá, nečekaná, strhující.

Když Traustason v posledním utkání základní skupiny proti Rakousku dal v devadesáté minutě na 2:1 pro Island, čímž stvrdil jeho postup do osmifinále, Benediktsson za mikrofonem dlouho euforicky ječel a pak už spíše kvílel.

Komentování pro televizi má jako vedlejší pracovní poměr, doma na ostrově pracuje jako asistent trenéra prvoligového KR Reykjavík. Tedy pracoval. Když druhý den po slavném vítězství nad Rakouskem jeho klub podlehl ÍA Akranes, dostal Benediktsson i hlavní kouč Bjarni Gudjonsson Eggert padáka.

Jejich tým totiž prohrál čtvrté utkání z posledních pěti a je ve dvanáctičlenné tabulce po devíti kolech devátý.

„Po špatném startu do sezony jsme s vedením došli k závěru, jehož výsledkem je náš odchod,“ přiblížil hlavní kouč.

Benediktsson tak měl pro komentování osmifinálového utkání proti Anglii volné ruce a anglická média se zvědavě ptala, jakým způsobem bude reagovat po závěrečném hvizdu.

Když na začátku čtvrté minuty nastavení po centru z rohu Dell Alli hlavičkoval mimo a sudí Skomina odpískal konec, televizní fanoušci slyšeli: „Je to hotové, je to hotové. My nejedeme domů. Viděl jsi to, viděl jsi to. Nikdy se nechci probudit z toho úžasného snu,“ křičel do mikrofonu, až zdálo se, že ztratí hlas.

„Jak se vám to líbí Angličani. V neděli s Francií hraje Island. Francie - Island. Angličani, můžete jet domů, můžete si klidně Evropu opustit. Můžete si jít, kam sakra chcete. Pohádka pokračuje.“

Autor:


Témata: Anglie, Twitter
Najdete na iDNES.czmobilní verze