Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Irský trenér věří, že hrozbu propuštění odvrátil

Steven Staunton - Irský reprezentační trenér Steven Staunton koučuje svůj tým v utkání s Českem. | foto: Reuters

12 2006
Dublin - Trenér irských fotbalistů Steve Staunton je přesvědčen, že už mu výpověď od nehrozí. Po středeční remíze s českými fotbalisty tvrdí, že mužstvo je z nejhoršího venku. "Budu tady za měsíc i za rok. I za dva roky, protože tomuhle týmu věřím," řekl sedmatřicetiletý kouč novinářům, kteří ještě v úterý žádali jeho demisi.

"Byl to dlouhý a těžký týden. Ale už je to za námi a příště budeme ještě mnohem silnější," slíbil Staunton.

Jeho svěřenci po čtyřech prohrách vybojovali bod a mnozí experti soudí, že by si za předvedený výkon zasloužili všechny tři. Trenér je stejného mínění. "Když se podívám na šance a na celkový obraz hry, tak jsme měli vyhrát. Ale nikoho nekritizuji, všichni byli skvělí," ocenil výkon svých svěřenců.

Největší chválu namířil do obrany. "Čtveřice obránců neudělala žádnou chybu. V tom byl ve srovnání s utkáním na Kypru obrovský rozdíl," liboval si Staunton. Ale v superlativech hovořil i o ofenzivě.

"Mohli jste si všimnout, že Češi měli v závěru starosti. Místo útočníků poslali na hřiště dva defenzivní hráče," poznamenal irský trenér. Mrzelo ho, že Keane nevyužil obrovskou šanci. "To by byla nádherná tečka, ale v rozhodujícím okamžiku se nedíval na míč. I on však sehrál vynikající zápas," pochválil svého kapitána.

Poděkování adresoval také dublinskému publiku. "Vždycky jsem věděl, že máme fantastické fanoušky, a oni to znovu potvrdili. Když mužstvo cítí jejich podporu, dokáže velké věci. Postoupit bude těžké, ale všechno důležité je ještě před námi," dodal Staunton.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze