Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Irové odmítli Blatterovu morální kompenzaci, prý jen jitří rány

Francie - Irsko, hostující hráči Sean St Ledger (vlevo) a Shay Given reklamují ruku u rozhodčího. | foto: AP

5 2009
Irští fotbalisté, kteří přišli o start na mistrovství světa vinou nepřiznané ruky francouzského útočníka Henryho, odmítli zvláštní ocenění, které pro ně prosazoval předseda FIFA Sepp Blatter.

Prý jen přisypává sůl do rány, řekl na Blatterovu adresu irský reprezentační obránce Richard Dunne.

Nápad šéfa FIFA se zrodil poté, co padla možnost Iry na šampionát dodatečně zařadit. Irové měli dostat alespoň morální kompenzaci, kterou měla být jakási cena za fair play. Jenže jakmile takové informace po pátečním losu MS začaly z médií prosakovat, ozval se Dunne.

"Co to má být? A kdo to dostane? Oni si z nás snad zase chtějí dělat srandu - dáme jim nějakou placku, místo abychom je pustili na šampionát. Hodně by mě překvapilo, kdyby náš kapitán Robbie Keane vůbec chtěl něco takového převzít," citoval Dunna britský deník The Guardian.

"Myslím, že to vystihl už dřív náš předchozí trenér Mick McCarthy. S FIFA to bude vždycky o tom samém. Dokud za sebou nemáte nějakou finanční sílu, nebo nejste alespoň velký trh, nejste na takových akcích jako je světový šampionát vítaní," řekl dále Dunne.

"Nás je pár milionů, Francouzů milionů šedesát. Na to, abychom s nimi soutěžili ve financích, prostě nemáme. A navíc je celá FIFA francouzských funkcionářů plná."

Irové jsou už prý unavení tím, jak se jejich vypadnutí neustále rozebírá.

"Strávil jsem kvůli tomu už dost bezesných nocí. A v televizi ten moment běží pořád, dvacetkrát denně. To se to potom člověku snadno zají. Ale ještě si hodně vytrpíme, až šampionát začne," řekl irský brankář Shay Given.

"Kdyby měl Blatter aspoň tolik slušnosti a zavolal Robbiemu a omluvil se, jenže on místo toho řeší, jak si dobře popovídal s Henrym. Všechno, co dělají, je hnus," dodal Given.

Zda FIFA alespoň potrestá Henryho, to už je Irům lhostejné.

"Je mi úplně jedno, jestli Henry dostane distanc na pár zápasů, jestli ho na šampionát vůbec pustí, nebo ne. Zajímá mě to, že my na mistrovství nebudeme vůbec. Cokoli teď FIFA udělá, bude špatně," uzavřel obránce Dunne.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze