Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Intertoto Cup budou hrát tři české týmy

18 2003
Praha - Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodla, že Česko může poslat do pohárové soutěže Intertoto Cup tři zástupce. Původně měla nárok jen mužstva dvě, ale o letní soutěž je doma v posledních letech velký zájem. Do soutěže postoupí nejlépe umístěné týmy v konečné tabulce první ligy, které si nevybojují účast v pohárové Evropě na základě svého ligového výsledku či postupem z národního poháru.

Na úterním jednání výkonného výboru fotbalového svazu byla také novelizace licenčního řádu, jenž se tak od letošního léta o další kus přiblíží tvrdým podmínkám, které bude od ročníku 2003/04 UEFA striktně vyžadovat.

Předseda svazu Jan Obst znovu otevřel diskusi o tom, zda má komise rozhodčích veřejnosti oznámit opatření, které přijala proti sudím za jejich hrubé chyby v řízení zápasů.

"Ovšem pan Brabec dál trvá na opaku," vysvětlil opačné názory s jedním z místopředsedů svazu, který je současně šéfem přes rozhodčí.

Výkonný výbor sice komisi doporučil, aby své závěry zveřejňovala, ale ta tak činit nemusí. "Takové rozhodnutí je totiž plně v její kompetenci," vysvětlil Obst.

Po letech bude zápas české reprezentace sledovat první muž země. Nový český prezident Václav Klaus, o němž je známo, že je velkým příznivcem sportu, totiž přislíbil osobní účast na důležitém kvalifikačním duelu s Rakouskem, který se bude hrát 2. dubna v Praze na Letné. Vedle něj by měl sedět rakouský kancléř Wolfgang Schüssel.

Autoři: ,


Témata: UEFA, Václav Klaus
Najdete na iDNES.czmobilní verze