Inter střídá v čele AS Řím, který nečekaně prohrál

Inter Milán - Catania: Cordóba a Colucci - Ivan Ramiro Cordóba z Interu (vlevo) bojuje s Giuseppem Coluccim z Catanie. | foto: Alessandro GarofaloReuters

15 2006
Řím - AS Řím už nevede italskou ligu. Jeden z největších favoritů na titul v 6. kole podlehl v Reggio di Calabria, s místní Regginou to byla jeho druhá porážka v sezoně. Do čela se tak dostal Inter Milán, který doma vydřel tři body nad Catanií. AC Milán zachraňoval v Janově na Sampdorii remízu šest minut před koncem.

Interu na první místa pomohla také nečekaná ztráta dalšího týmu ze špičky, Palermo doma odevzdalo všechny body Bergamu.

Fiorentina i s Tomášem Ujfalušim v sestavě otočila zápas v Empoli a zvítězila 2:1. Zbavila se tak dalších tří záporných bodů z trestu, který obdržela za korupční aféru.
Stále jsou však na posledním místě s deseti minusovými body.

Empoli šlo do vedení zásluhou Matteiniho, ovšem po změně stran začaly úřadovat útočné hvězdy Fiorentiny. Nejprve vyrovnal rumunský kanonýr Mutu a za dalších deset minut poslal hosty do vedení nejlepší kanonýr minulé sezony Toni.

Inter Milán měl nečekané problémy s Catanií, přesto zásluhou Stankoviče zvítězil 2:1. Srbský reprezentant po půlhodině hry vyrovnal, a když nedal Cruz penaltu,  schylovalo se k remíze. Jenže čtvrthodiny před koncem zaúřadoval opět Stankovič a dostal úřadujícího mistra na první místo tabulky.

O vedoucí pozici přišel AS Řím, když překvapivě prohrál 0:1 v Reggině  brankou Amorusa. Reggina tak stejně jako Fiorentina odmazala další tři minusové body.

Hráči Udine si zastříleli v Parmě, kde po jedenácti minutách vedli již 2:0 po brankách Muntariho a Iaquinty, který proměnil penaltu. Oba se do průběhu zápasu výrazně zapsali ještě jednou. Zatímco Iaquinta si připsal druhou branku, ghanský střelec obdržel červenou kartu.

Palermo, které se pyšnilo velmi dobrým vstupem do sezony, pomalu ztrácí dech. Tentokrát nestačilo na Bergamo, které zvítězilo 3:2. Palermo sice dokázalo dvakrát vyrovnat, ovšem na třetí branku hostů z kopačky Tissoneho již nenašlo odpověď.

Gruzínský reprezentanta Kaladze, který třináct minut před koncem vystřídal Marka Jankulovského, zachránil fotbalistům AC Milán alespoň remízu v Janově proti Sampdorii.

Domácí vedli díky Bonazzolimu, hosté vyrovnali šest minut před koncem.

AC Milán zůstává ve druhé polovině tabulky se třemi výhrami a třemi remízami, kvůli, kvůli odpočtu za korupci má jen čtyři body.

Zápas Sieny s Messinou skončil vítězstvím domácích 3:1 a přinesl nové dva kanonýry soutěže. Frick ze Sieny i Rigano z týmu poražených totiž dali po jedné brance a dělí se o vedení v tabulce střelců se čtyřmi trefami.

Frick rozhodl o výhře čtvrtého týmu tabulky v 90. minutě, pojistku ještě stihl přidat v nastaveném čase Cozza.

Hostující tým dohrával divoký zápas posledních dvacet minut jen v devíti hráčích, Sienu v závěrečných minutách po další červené kartě oslabil Candela.

Římské Lazio prováhalo příležitost dostat se z minusu, když nedokázalo vstřelit branku Cagliari a uhrálo jen bezbrankovou remízu. Smolařem byl především Oddo, který neproměnil pokutový kop a v závěru byl ještě vyloučen po strkanici. V týmu hostů dostali červenou kartou Conti a Bizera.

Výsledky 6. kola: Sampdoria Janov - AC Milán 1:1 (69. Bonazzoli - 84. Kaladze), Siena - Messina 3:1 (45. Konko, 90. Frick, 90.+2 Cozza - 20. Rigano z pen.), Ascoli - Livorno 0:2 (24. Danilevičius, 63. Fillipini), Empoli - Fiorentina 1:2 (28. Matteini - 67. Mutu, 77. Toni), FC Turín - Chievo 1:0 (48. Stellone), Inter Milán - Catania 2:1 (29. a 75. Stankovič - 16. Mascara), Palermo - Bergamo 2:3 (18. Bresciano, 45. Corini z pen. - 13. Doni, 31. Rivalta, 56. Tissone), Parma - Udine 0:3 (8. Muntari, 11. z pen. a 66. Iaquinta), Reggina - AS Řím 1:0 (49. Amoruso), Lazio - Cagliari 0:0.