Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Igor nemá mercedes ani místo v sestavě

22 2003
Praha - V Praze přišel Igor Gluščevič nejprve o luxusní mercedes za dva miliony, ukradli mu jej po dvou dnech, aniž si ho stačil pojistit. Pak ztratil i místo v základní sestavě fotbalové Sparty. Špatnou náladu se devětadvacetiletý srbský útočník snažil i den před zápasem s Besiktasem maskovat úsměvem.

Ale není pochyb: Gluščevič je dole. „Když do Sparty přišel, s každým vtipkoval. Teď je v šatně zamlklý,“ všiml si spoluhráč Lukáš Zelenka.

Gluščevič se v létě objevil ve Spartě s pověstí spolehlivého kanonýra. Dostal přepychový plat osm milionů ročně, v klubu bere víc jen Poborský. Přesto na hrotu místo Gluščeviče v současnosti běhá Marek Kincl.

I ve středu tomu tak asi bude. „Není důvod něco měnit,“ přiznal trenér Jiří Kotrba.

Na Kotrbovi je znát, že se na téma Gluščevič baví nerad. Ošívá se, nenechá doříct ožehavější otázky.

Trenére, jak vidíte Igorovo... „Ne, ne, Igor měl zdravotní problémy, není úplně v pořádku...“

Dobrá, ale když budete upřímný... „Nebudu upřímný, jen chci říct, že nebýt jeho, možná jsme se teď tady vůbec nebavili.“ Kotrba to říkal po tiskové konferenci před Ligou mistrů. Do soutěže Spartu dostala i Gluščevičova trefa v předkole proti Skopji.

Byl to jeden z jeho tří dosavadních gólů za Spartu. Málo na to, aby naplnil očekávání. V základu byl naposledy před měsícem.

„Ze sestavy se vyhodil sám,“ míní Zelenka. „Nemusel v zápasech hrát nic extra, stačilo proměňovat šance. To ale Igor nedokázal.“

Kotrba je diplomatičtější: „Musí respektovat, že se na jeho místě chytil Kincl. Jasně, nepřidá mu, že v novinách vidí své velké fotky, pod nimiž stojí, jaký byl jeho příchod bomba, a on sedí na lavičce. Ale jeho přístup k tréninku je fantastický.“

Sparťané popírají, že je problém v tom, že mezi ně Gluščevič nezapadl. Podle nich se útočník trápí herně.

Co na to Gluščevič? Včera, když šel na trénink, se na přicházejícího novináře zdálky usmíval. Kolem úst měl alergickou vyrážku, zdravotní problém, o kterém mluvil Kotrba.

Bylo vidět, že dobře ví, o čem bude řeč: o čem jiném, než že se mu nedaří? „Čas mám, ale lepší bude, když ho využiju ke koncentraci na zápas,“ omluvil se útočník a zmizel ve dveřích, které mu podržel bratr Vladimir, hráč klubového béčka.

Ještě před dvěma měsíci by se přitom Igor určitě zastavil.

„Je to otázka času a Gluščevič se do sestavy vrátí,“ tvrdí šéf klubu Vlastimil Košťál jistým hlasem.

Zatím však Igor Gluščevič platí v Česku za bezkonkurenčně nejdražšího náhradníka.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze