Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ibrahimovic a jeho dva spoluhráči porušili večerku

4 2006
Stockholm - Švédští fotbaloví reprezentanti se na středeční zápas evropské kvalifikace proti Lichtenštejnsku připravují bez tří hráčů. Zlatan Ibrahimovic, Olof Mellberg a Christian Wilhelmsson byli vyřazení z týmu. Vedení národního mužstvo uvedlo v prohlášení, že tři potrestaní hráči porušili večerku.

Podle prohlášení přišli Ibrahimovic, Mellberg a Wilhelmsson v neděli v Göteborgu, kde se tým připravuje na středeční utkání s Lichtenštejnskem, do hotelu dvě a čtvrt hodiny po povoleném limitu, jenž byl stanoven na 23. hodinu.

Vedení mužstva to klasifikovalo jako porušení vzájemné dohody s hráči a trojici s okamžitou platností vyřadilo z týmu.

Zda bude mít incident další důsledky i po středečním zápasu kvalifikace ME, z prohlášení nevyplývá. Hráči ani vedení fotbalových Tre Kronor prý nebudou celou situaci dále komentovat.

Bulvární deník Aftonbladet napsal, že dotyční fotbalisté údajně slavili Mellbergovy narozeniny a necítí se nijak vinni. Podle listu prý nepili žádný alkohol.

V minulosti se navíc při podobných příležitostech opozdili i jiní hráči, a jejich prohřešky přitom neměly žádnou kázeňskou dohru.

Disciplínu v minulých dnech porušili také tři chorvatští reprezentanti Dario Srna, Ivica Olič a Boško Balaban. Trenér Slaven Bilič je v neděli rovněž vyřadil z týmu a národní svaz jim dnes za návštěvu nočního klubu vyměřil pokutu 30.000 kun, což je asi 115.000 korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze