Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


I takhle se hlasovalo ve fotbalové anketě

1 2006
Praha - Svými hlasy v anketě Fotbalista roku 2005 se nemohou chlubit hráči Tomáš Sivok a Pavel Pergl. Podle sparťana Sivoka je desátým nejlepším českým fotbalistou letenský masér Eduard Poustka, podle jeho loňského spoluhráče Pergla jsou zase největšími osobnostmi ligy opět Poustka, sparťanský kustod Jaroslav John a další letenský masér Tomáš Stránský.

"Co k hlasům Sivoka a Pergla říct? Snad jenom, že je to jejich vizitka," říká rezignovaně redaktorka Monika Charvátová, která se v Nakladatelství Olympia o Fotbalistu roku a doprovodné ankety stará.

"Někdy nevím, co si mám o hlasujících myslet, ale každopádně je dobře, že hlasy všech účastníků ankety jsou zveřejněné v týdeníku Gól."

U Charvátové se scházejí všechny hlasy a někdejší znamenitá atletka tak jako první v republice zná jméno nelepšího českého fotbalisty uplynulého roku.

"Ale například vůbec nic nevyčítám obránci Němčickému ze Slovácka, u kterého se mezi nejlepšími fotbalisty objevilo na desátém místě jméno Leoš Mareš. Já jsem přesvědčená, že to od něj žádná schválnost nebyla," pokračuje Charvátová.

"V době hlasování totiž vrcholila televizní reality show Big Brother a Němčický byl nejspíš z moderátora tak unešený, že dal k Marešovi jméno Leoš místo Pavel."

To například brankář Antonín Buček, který v lednu odešel z Ostravy do Blšan, ostravský obránce Pavel Besta a mostecký útočník Martin Boček dobře věděli, pro koho hlasují.

Ve Fotbalistovi roku se dal Buček na druhé místo, Besta se na svém hlasovacím lístku spokojil pro sebe s osmou příčkou a Boček dal sám sebe na třetí místo za Kollera a Lokvence. Navíc Bestovi s Bočkem se mezi deset nejlepších českých fotbalistů loňského roku nevešel vítěz ankety Petr Čech...

Pokud jde o hlasování trenérů do ankety Trenér roku, na celkem 74 hlasovacích lístcích se jen třikrát neobjevil na prvním místě vítěz Karel Brückner, přičemž chyběl pouze na jediném. Trenéři ze svého středu určovali tři nejlepší.

Pro sebe nehlasoval Brückner, který napsal pořadí Mareček, Lavička, Uličný. Slávistický asistent Miroslav Janů dal devótně na první místo svého přímého nadřízeného Karla Jarolíma, Poněkud extravagantní kouč Martin Pulpit zase viděl toho nejlepšího ve Zdeňku Zemanovi, jenž loni v létě skončil v italském Lecce.

A Brücknerův hlas ve Fotbalistovi roku?

1. Rosický, 2. Baroš, 3. Čech, 4. Nedvěd, 5. Koller, 6. Galásek, 7. Šmicer, 8. Ujfaluši, 9. Grygera, 10. Jankulovski.

Vítěz Petr Čech poslal následující hlas:

1. Nedvěd, 2. Ujfaluši, 3. Koller, 4. Grygera, 5. Rosický, 6. Baroš, 7. Poborský, 8. Galásek, 9. Rozehnal, 10. Jankulovski.

A ještě hlas navrátilce do národního mužstva Pavla Nedvěda:

1. Čech, 2. Šmicer, 3. Baroš, 4. Ujfaluši, 5. Rosický, 6. Poborský, 7. Galásek, 8. Jankulovski, 9. Koller, 10. Grygera.

"Přišel také jediný nevyplněný anketní lístek, od kladenského trenéra Koubka. Ale aspoň vysvětlil, proč nehlasoval," říká Monika Charvátová. "Jenže v tom je naše nakladatelství nevinně, pozvánky na slavnostní vyhlášení jsou totiž záležitostí fotbalového svazu."

Miroslav Koubek totiž na svém lístku lakonicky sdělil: "Vzhledem k tomu, že hlasující trenéry nezvete na vyhlášení, vaší ankety se též nezúčastňuji."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze