Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


I delegáti už ztráceli důvěru ve fotbal, uvedl po svém zvolení Poborský

Karel Poborský | foto: MF DNES

27 2009
S vítězným úsměvem přišel mezi novináře Karel Poborský. Bylo pár minut poté, co byl delegáty valné hromady zvolen do svazového výkonného výboru.

"Udělal jsem velký krok ve fotbalovém světě," řekl na úvod Poborský, se 118 reprezentačními starty český rekordman v počtu mezistátních zápasů.

"Musíme začít pracovat, hned po valné hromadě se nový výkonný výbor sejde na první schůzce," řekl dále internacionál.

Čekal jste, že volby nového českého fotbalového vedení budou tak hladké?
Abych řekl pravdu, tak nečekal.

A jak si tedy ten hladký průběh vysvětlujete?
Jsem přesvědčen, že veřejnost už měla starých fotbalových praktik dost. Všichni jsme viděli, jak to poslední dobou ve výkonném výboru chodilo. Velké změny byly na spadnutí.

Jenže fotbalová veřejnost, to nejsou delegáti valné hromady.
Ono už to vřelo i v hnutí. Já jsem s lidmi z okresů a z klubů skoro v každodenním styku. I na delegáty toho prostě poslední dobou bylo moc. Taky už ztráceli důvěru ve fotbal.

Byl jste zvolen až ve druhém kole. Měl jste obavy?
Na obavy nebyl čas. Jen jsem si říkal, abych do toho druhého kola prošel. Pak už jsem si věřil, protože zrovna já ve fotbalovém hnutí nikomu nevadím. Takže bych tímto bych chtěl delegátům poděkovat.

Řekl jste, že začnete okamžitě pracovat. Můžete říci na čem konkrétně?
To ode mě v téhle chvíli nechtějte. Musím si to v hlavě utřídit společně ostatními, nerad bych hlásal jen nějaké prázdné fráze.

Ale napravovat toho po starém výkonném výboru bude jistě dost.
To je pravda. Všichni jsme viděli, jak to minulý výkonný výbor vedl. Můj názor je, že za starými praktikami musíme udělat tlustou čáru a rychle začít dohánět fotbalový vlak, který nám ujíždí.

Vzhledem k tomu, že ve výkonném výboru je jasná většina lidí, která podporuje Haška, si svěží vítr v českém fotbale jistě dovedete představit.
Je moc dobře, že nedošlo k tomu, čeho se Ivan Hašek tak trochu obával. Aby nebyl jenom předsedou, který by velel nejednotnému výkonnému výboru. Teď je jasné, že žádnou loutkou nebude. A my, co jsme s ním naladěni na stejnou notu, ho samozřejmě ve všem podpoříme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze