Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I Brückner řeší, proč Baroš tak řádí

19 2006
Praha - Milan Baroš dnes vstoupí do prvního tréninku Aston Villy. Po prohýřeném létě, které mu pokazilo image mladé spořádané hvězdy. I reprezentační trenér Karel Brückner se zajímal, proč Baroš tak řádil. Po nepovedeném mistrovství světa vymetal večírky, pil a rejdil. Vrcholem byl víkendový úlet na svatbě kamaráda v Řitce.

Po něm se v bulvárních novinách objevily kompromitující snímky, jak Baroš do půli těla tančí u baru a tulí se k mužům.

"Chtěl bych se omluvit za své chování, které mohlo někoho pobouřit. Měl bych být vzorem pro mladé sportovce a lituji, že tomu tak nebylo," prohlásil Baroš včera večer po pětačtyřicetiminutové schůzce s Brücknerem, po níž odletěl do Birminghamu. Kajícně slíbil, že už se to nebude opakovat.

300 milionů od Hamburku? Ne

O čtyřiadvacetiletého dravce se dál zajímá Hamburk, nabízí téměř 300 milionů korun a další bonusy, ale Aston Villa odmítá. Další zájemci vyčkávají. Nebo už žádní nejsou?

Koho zlákal divoký život?

Pokud útočník Milan Baroš prohýří svůj výjimečný talent, nebude ve fotbalovém světě prvním ani posledním.

George Best. Pátý člen Beatles, říkalo se o něm. V Manchesteru United i v celé Velké Británii se mu lidé klaněli k zemi. Neunesl to. Nedokázal odolat pištícím slečnám, které mu v davové hysterii házely kalhotky, propadl alkoholu. Už v 26 letech poprvé skončil s fotbalem. Stal se legendou, která se upila. Loni v listopadu zemřel.

Paul Gascoigne. Další z anglických hříšníků. Geniální záložník tolikrát slíbil, že se polepší a přestane s alkoholem, až tomu sám přestal věřit. "V mojí hlavě je malý démon, který mě nutí pít," musel si přiznat. Zničily ho láska k whisky, milostné avantýry, agresivita i nadváha.

Diego Maradona. Ženy, večírky a drogy, to bylo jeho. Byl kapitánem argentinských mistrů světa, když poprvé sáhl po kokainu. Při angažmá v Neapoli se urazil, že ho nepustili do Marseille. Než by šel na trénink, raději zůstal až do rána na diskotéce. Božský Diego se několikrát málem předávkoval.

Romário. Další z mistrů světa. Báječnému brazilskému driblérovi a kanonýrovi chyběla disciplína, flinkal tréninky, platil milionové pokuty za pozdní příjezdy a oddával se vášnivým večírkům s krásnými ženami. A karnevalu v Riu.

Jan Berger. Kdo ví, třeba by dobyl svět a přestoupil do Realu Madrid, kdyby nemusel strávit těžké měsíce v protialkoholní léčebně.

Jan Šimák. Mohl by patřit mezi ztracené talenty v dnešním podání, ale bojuje. Léčil se ze závislosti na alkoholu i na hracích automatech a ve Spartě se pomalu znovu dostává do formy. Polepší se?

"Všechna slova o Milanově budoucnosti jsou zatím předčasná. Musíme tomu nechat čas," řekl hráčův manažer Pavel Paska.

Bez práce Baroš nezůstane, smlouva s Aston Villou ještě dva roky poběží.

Svůj fotbalový život si však během jara nalajnoval úplně jinak.

Chtěl přestoupit za lepším, hrát evropské poháry, znovu se dostat na vrchol jako po mistrovství Evropy 2004, kde se stal nejlepším střelcem.

Letošní mistrovství světa ho mělo vystřelit znovu mezi hvězdy.

Jenže Baroše zradila bolavá pata, první dva zápasy hrát nemohl a třetí s Itálií jen na hodinu se sebezapřením.

Česko vypadlo v základní skupině a Baroš od té doby divoce hýřil.

"Nechtěl jsem se Milanovi plést do soukromí, ale musím mu domluvit. Takovým chováním si zruinuje kariéru," prohlásil Alois Hadamczik, který Baroše jako někdejší spolumajitel Baníku Ostrava přivedl do velkého fotbalu.

"Hazarduje se svým jménem, fanoušci mu přestanou věřit, když ho vidí na fotkách řádit opilého. Pařit může, ale proč to dělá na veřejnosti? Ať se někam schová a neblbne," řekl bývalý reprezentant Ivo Knoflíček.

Je bez gólů, v soukromí divočí

Až do roku 2006 byl sportovní život k Barošovi sladký, jenže teď se dostal do prekérní situace. Aston Villa není klub, ve kterém by se mu líbilo, navíc už dlouho nepředvedl nic, co by ho mohlo prodat výš.

Pohled: Hazardér

Milan Baroš se řítí do průšvihu.

Z nejlepšího střelce mistrovství Evropy se stává populární český flamendr.

Tím, jak se na veřejnosti chová a jak oplzlé fotografie vycházejí v bulvárním tisku, hazarduje se jménem, kariérou i talentem.

Je mladý, krásný, bohatý, nezadaný a může stokrát tvrdit, že o dovolené si může dělat, co chce. Má přece volno, tak proč by se krotil.

Omyl. Už za měsíc začíná anglická liga, reprezentace hraje poslední přípravu před evropskou kvalifikací a Baroš celé léto prohýřil.

Tak se nechová profesionál, který by měl po roce trápení dokázat, že si zaslouží lukrativní angažmá.

Tak se chová hazardér.

Ale třeba už Barošovi stačí, co do 24 let dokázal.

JAN PALIČKA

V reprezentaci se trefil od září jedinkrát v osmi zápasech. Navíc si pošramotil pověst eskapádami. Na večírcích se občas choval jako nezvladatelný divoch.

"Propadl vlastní slávě," vyčítají mu mnozí.

"Tomu nevěřím. Milan jako jeden z mála dokázal oddělit soukromý život od fotbalu," vzpomínal na ostravské začátky trenér Werner Lička.

Možná se změnil. Na jaře Baroš týden co týden létal z Birminghamu do Prahy, kde má pronajatý byt, vídali ho na diskotékách, flámoval.

Víc než na hřišti zaujal tím, že se rozešel s přítelkyní a stal se tváří ODS v předvolební kampani. Vrchol přišel o víkendu.

"Moje chování bylo nepříjemnou tečkou za nepodařenou sezonou. Těžce jsem se vyrovnával s tím, že jsem se na mistrovství znovu zranil," vzkázal přes svého manažera.

Šampionát mu kvůli zranění nevyšel a možná padne i letní přestup.

V Aston Ville se chystá malá revoluce. Dvaaosmdesátiletý klubový šéf Ellis z dovolené na Mallorce naznačil, že po víkendu zatočí s trenérem O‘Learym, který ho veřejně kritizoval za příliš úspornou přestupovou strategii.

Baroše si však starý pán oblíbil a chtěl by ho udržet.

Hadamczik: Pozvu ho na kafe, na panáka radši ne

Alois Hadamczik se tvrdě zasadil o to, aby Milan Baroš hrál fotbalovou ligu už v osmnácti. A aby v devatenácti nosil kapitánskou pásku. "Vsadil jsem na něj. Měl talent, bojovné srdce a tvrdě na sobě pracoval," vzpomíná bývalý spolumajitel fotbalového Baníku Ostrava a dnes trenér hokejové reprezentace.

Jak si tedy vysvětlujete Barošovo letní řádění?
Ani se mi nechce věřit tomu, co jsem viděl v novinách. Jsem rozčarován. V Baníku do puntíku plnil, na čem jsme se domluvili. Pravidlo znělo: hrát fotbal, jíst a spát! Baník mu pomohl a on pomohl Baníku.

Změnil se? Myslíte, že mu sláva stoupla do hlavy?
Nevím. Nechci se mu plést do soukromí, ale záleží mi na něm. Je to vynikající útočník, skvělý a přímý kluk. Asi mu domluvím.

Jak?
Vzkažte mu, že noční dýchánky se neslučují se světovým hráčem, za kterého ho stále považuju. Zvu ho... na panáka ne, radši na kafe. Napoprvé mu pár facek nedám, ale měl by se nad sebou zamyslet. Takovým životním stylem si zruinuje kariéru.

Divíte se mu?
Dost, bylo to moje dítě. Nesmí zůstat stát na půli cesty, musí jít dál a dál. Víc podobných útočníků na světě není. Každý někde sejde z dráhy a on to musí co nejdřív pochopit. Potřebuje psychicky dozrát.

Jedním prohýřeným létem si dost pokazil pověst, nemyslíte?
Tomu se divím nejvíc. Sám ví, jak těžce se obyčejný kluk z Vigantic dostával do Liverpolu, k vítězství v Lize mistrů. Obětoval tomu celý život. A najednou by všechno vyhodil oknem? Cesta nahoru je velice trnitá, sešup hodně rychlý a návrat už se nikdy nemusí podařit. To musí Milan pochopit. Jednou se zbourat v baru a pak se nechat vláčet po novinách... To mi k němu nesedí. Pořád jsem na něj hrdý.

Může letní hýření Barošovi uškodit?

Werner Lička, trenér: "Milan miluje zábavu, dámskou společnost, ale nesedí mi k němu, že by se opíjel. Vedl jsem mraky hodných kluků, kteří to nikam nedotáhli, a pak taky pár řízků a gaunerů, kteří zabodovali: Řepka, Jankulovski, Baroš. S nimi je práce náročnější, pestřejší a hlavně má smysl. Milan není svatoušek, ale na hřišti bojuje. Nepochybuju o něm. Můžu vás ujistit, že by bez fotbalu umřel."

Radek Druhák, bývalý král střelců: "Už jsem říkal před mistrovstvím světa, že to přehání. Pomohlo by mu, kdyby potkal rozumné děvče, které by ho drželo zkrátka. Ať si zapaří, ale když ho vidím na fotkách, jak tancuje s prezervativem ve vlasech, to je trapas. I když má mladé tělo, které všechno vstřebává rychleji, nemůže čekat, že se po měsíční párty dostane za tři týdny do formy. Mrhá svou další kariérou. To může být otázka vteřiny, až čtyři nalití frajeři pojedou autem a ..."

Ivo Knoflíček, bývalý reprezentant: "Taky jsme pili, taky jsme pařili, před osmi lety jsem v hospůdce ve Všenorech proletěl skleněnou výplní, přeříznul si tepnu a našel se pak na fotce v Blesku. Uznávám, byla to chyba. Ale já už nehrál, zato Milan je na začátku. Pro spoustu lidí je modlou, inspirací pro děti. Měl by mu někdo říct, že fotbal není jen hřiště a míč. Asi dost záleží na tom, jaké má kamarády. Má hromadu peněz, kamarádíčkové se na něj lepí, on se chová jako velký kápo, přitom ho nejspíš využívají."

Martin Frýdek, bývalý reprezentant: "Prostě mu to ulítlo. Teda aspoň doufám, že to byl jen chvilkový nerozum nešťastného hráče. O dovolené může fotbalista zapařit, ale když ví, že nastupuje do přípravy, musí přece zvolnit. Začít se hýbat, přestat kalit. Deset dní před začátkem minimálně. Proto se divím, jak to Milan táhnul až do konce. Dost spoléhá na to, že mu budou tři týdny přípravy stačit a dostane se do formy. Asi jo, je mladý, nabitý, ale hazarduje. Asi by ho měla zklidnit nějaká ženská."

BAROŠ VE VÍRU VEČÍRKŮ. Tento snímek je ze křtu Barošovy knihy, avšak svou atmosférou výstižně ilustruje fotbalistovo letošní divoké léto v Česku.

Autor:


Kurzy

AnglieNěmeckoŠpanělskoItálieFrancie
31. 3.W. B. A.-Burnley2.663.072.92
31. 3.Watford-Bournemouth2.463.322.98
31. 3.Brighton-Leicester2.873.142.65
1. 4.Arsenal-Stoke1.345.519.04
31. 3.Crystal P.-Liverpool7.294.811.44
31. 3.West Ham-Southampton2.913.152.61
31. 3.Newcastle-Huddersfield1.793.505.09
31. 3.Manchester U.-Swansea1.206.8416.30
31. 3.Everton-Manchester C.8.885.221.36
1. 4.Chelsea-Tottenham2.243.313.40
31. 3.Leverkusen-Augsburg1.534.346.48
31. 3.Hoffenheim-1. FC Köln1.514.795.88
1. 4.Mainz-M´gladbach2.623.332.77
31. 3.Hertha-Wolfsburg2.163.273.66
31. 3.Bayern-Dortmund1.474.706.89
1. 4.Bremen-Frankfurt2.483.253.01
31. 3.Hannover-RB Leipzig3.773.602.01
31. 3.Stuttgart-Hamburg1.833.564.71
31. 3.Schalke-Freiburg1.553.976.87
1. 4.Leganes-Valencia3.883.432.03
1. 4.Atl. Madrid-La Coruňa1.236.3914.20
31. 3.Las Palmas-Real Madrid9.996.221.28
31. 3.Bilbao-Vigo2.163.343.57
1. 4.Eibar-S. Sebastian2.433.353.01
1. 4.Espanyol-Alaves2.043.294.05
31. 3.FC Sevilla-FC Barcelona4.823.851.75
1. 4.Malaga-Villarreal3.243.222.36
31. 3.Girona-Levante1.653.845.78
2. 4.Getafe-Betis Sevilla2.043.483.79
31. 3.Inter Milano-Verona1.149.1520.10
31. 3.Lazio Roma-Benevento1.217.2513.70
31. 3.Fiorentina-Crotone1.534.256.67
31. 3.Bologna-AS Roma5.133.791.72
31. 3.Chievo-Sampdoria2.243.383.34
31. 3.Juventus-AC Milan1.703.665.64
31. 3.Sassuolo-Napoli9.065.071.36
31. 3.FC Genoa-Spal1.963.254.47
31. 3.Cagliari-FC Torino2.923.362.48
31. 3.Bergamo-Udinese1.444.528.10
1. 4.Troyes-Nice3.363.352.24
1. 4.Guingamp-Bordeaux2.903.102.66
31. 3.Dijon-Marseille4.773.981.73
1. 4.Strasbourg-Metz1.983.623.85
1. 4.Nantes-St. Etienne2.253.223.48
1. 4.Caen-Montpellier3.043.022.60
1. 4.Lille-Amiens2.213.233.57
1. 4.Lyon-Toulouse1.395.008.28
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Mužstvo Z V R P S B
1. Manchester City 30 26 3 1 85:20 81
2. Manchester United 30 20 5 5 58:23 65
3. Liverpool FC 31 18 9 4 73:34 63
4. Tottenham Hotspur 30 18 7 5 59:25 61
5. Chelsea FC 30 17 5 8 52:27 56
6. Arsenal FC 30 14 6 10 55:41 48
7. Burnley 30 11 10 9 27:26 43
8. Everton FC 31 11 8 12 37:49 41
9. Leicester City 30 10 10 10 45:43 40
10. Bournemouth 31 9 9 13 37:49 36
11. Brighton 30 8 10 12 28:40 34
12. Watford 31 9 7 15 38:55 34
13. Newcastle United 30 8 8 14 30:40 32
14. Swansea 30 8 7 15 25:42 31
15. Huddersfield Town F.C. 31 8 7 16 25:52 31
16. Crystal Palace 31 7 9 15 30:48 30
17. West Ham United 30 7 9 14 36:57 30
18. Southampton FC 30 5 13 12 29:44 28
19. Stoke City 31 6 9 16 29:58 27
20. West Bromwich Albion 31 3 11 17 24:49 20
Mužstvo Z V R P S B
1. Bayern Mnichov 27 21 3 3 66:20 66
2. FC Schalke 04 27 14 7 6 41:30 49
3. Borussia Dortmund 27 13 9 5 54:33 48
4. Eintracht Frankfurt 27 13 6 8 38:30 45
5. Bayer Leverkusen 27 12 8 7 47:35 44
6. RB Lipsko 27 12 7 8 40:35 43
7. Hoffenheim 27 10 9 8 46:41 39
8. VfB Stuttgart 27 11 4 12 25:30 37
9. Borussia Mönchengladbach 27 10 6 11 36:42 36
10. FC Augsburg 27 9 8 10 37:36 35
11. Hertha Berlín 27 8 11 8 32:32 35
12. Werder Brémy 27 8 9 10 30:32 33
13. Hannover 27 8 8 11 33:39 32
14. SC Freiburg 27 6 12 9 26:44 30
15. VfL Wolfsburg 27 4 13 10 28:37 25
16. FSV Mohuč 05 27 6 7 14 29:46 25
17. 1. FC Köln 27 5 5 17 27:49 20
18. Hamburk SV 27 4 6 17 19:43 18
Mužstvo Z V R P S B
1. FC Barcelona 29 23 6 0 74:13 75
2. Atlético Madrid 29 19 7 3 49:14 64
3. Real Madrid 29 18 6 5 73:33 60
4. FC Valencie 29 18 5 6 57:31 59
5. FC Villarreal 29 14 5 10 40:33 47
6. FC Sevilla 29 14 3 12 37:44 45
7. FC Girona 29 12 7 10 43:42 43
8. Betis Sevilla 29 13 4 12 49:53 43
9. Getafe 29 10 9 10 35:27 39
10. Celta Vigo 29 11 6 12 45:42 39
11. Sociedad Deportiva Eibar 29 11 6 12 36:43 39
12. CD Leganes 29 10 6 13 25:35 36
13. Athletic Club Bilbao 29 8 11 10 29:33 35
14. Espaňol Barcelona 29 8 11 10 26:37 35
15. San Sebastian 29 9 6 14 51:52 33
16. Alavés 29 10 1 18 26:45 31
17. UD Levante 29 5 12 12 25:43 27
18. Las Palmas 29 5 6 18 21:58 21
19. Deportivo La Coruňa 29 4 8 17 26:60 20
20. Málaga 29 3 5 21 16:45 14
Mužstvo Z V R P S B
1. Juventus Turín 29 24 3 2 67:15 75
2. SSC Neapol 29 23 4 2 63:19 73
3. AS Řím 29 18 5 6 49:23 59
4. Inter Milán 28 15 10 3 47:21 55
5. Lazio Řím 29 16 6 7 67:37 54
6. AC Milán 28 15 5 8 41:32 50
7. Atalanta Bergamo 28 12 8 8 43:31 44
8. Sampdoria Janov 28 13 5 10 47:43 44
9. ACF Fiorentina 28 10 9 9 37:33 39
10. FC Turín 28 8 13 7 37:36 37
11. FC Boloňa 29 10 4 15 34:41 34
12. Udinese Calcio 28 10 3 15 38:42 33
13. CFC Janov 1893 28 8 6 14 21:29 30
14. US Cagliari 28 8 5 15 27:44 29
15. Sassuolo Calcio 28 7 6 15 18:48 27
16. SPAL Ferrara 29 5 10 14 28:50 25
17. AC Chievo Verona 28 6 7 15 25:47 25
18. Crotone 28 6 6 16 27:50 24
19. Hellas Verona 28 6 4 18 25:56 22
20. Benevento 28 3 1 24 19:63 10
Mužstvo Z V R P S B
1. Paříž St.Germain 30 26 2 2 93:20 80
2. AS Monako 30 20 6 4 74:32 66
3. Olympique de Marseille 30 17 8 5 61:37 59
4. Olympique Lyon 30 16 9 5 62:36 57
5. Stade Rennes 30 13 6 11 39:36 45
6. FC Nantes 30 12 8 10 30:30 44
7. Montpellier 30 9 15 6 28:25 42
8. O.G.C. Nice 30 12 6 12 40:43 42
9. St Etienne 30 10 9 11 33:44 39
10. FCO Dijon 30 10 8 12 43:57 38
11. Girondins Bordeaux 30 10 7 13 33:39 37
12. Angers SCO 30 8 11 11 35:40 35
13. SM Caen 30 10 5 15 22:36 35
14. Guingamp 30 9 8 13 30:45 35
15. Racing Štrasburk 30 8 8 14 35:54 32
16. Amiens 30 8 7 15 25:34 31
17. FC Toulouse 30 7 9 14 29:41 30
18. Troyes 30 8 5 17 25:40 29
19. OSC Lille Métropole 30 7 7 16 29:48 28
20. Méty 30 5 6 19 27:56 21

Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze