Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hubník chce do ciziny. A táhne fotbalovou Olomouc Evropou

Takhle proháněl Michal Hubník (vlevo) obranu střížkovských Bohemians. Daří se mu i v evropských pohárech. | foto: Michal KrumphanzlČTK

2 2009
Kdyby vše dopadlo podle jeho představ, už by v Olomouci nebyl. Nezažil by tak úctyhodné vítězství 5:1 v Aberdeenu. Útočník Michal Hubník chtěl klub z Hané opustit.

A chce vlastně pořád.

Místo toho ale táhne ofenzivu Sigmy v Evropské lize. Důležitou branku vstřelil jak v Reykjavíku, tak ve čtvrtek ve Skotsku.

"Jsem rád, že jsem se dostal se Sigmou do Evropy a podařilo se mi dát dva góly," těší se Hubník a hned vzápětí dodává: "Do 31. srpna mám možnost odejít. Když něco přijde, tak půjdu. Když ne, zůstanu."

Pokud důrazný forvard odejde, byla by to jistě pro Olomouc citelná ztráta. Ti fanoušci Sigmy, kteří pochybovali o Hubníkově přínosu pro tým, v úvodu sezony mlčí.

A nebo berou kritická vyjádření na diskuzních fórech zpět. Proti Aberdeenu byl rodák z Halenkova opět aktivní.

A v 18. minutě otevřel skóre. "Michal zahrál nejlepší výkon, jaký jsem od něj viděl," vysekl poklonu trenér Zdeněk Psotka. "Chci, aby tady zůstal," neskrývá.

"Nevím, jestli to byl životní zápas. Chtěl jsem se v zahraničí ukázat, to je motivace pro každého hráče," podotýká Hubník.

Nemusíte umět číst mezi řádky, abyste poznali jeho touhu po změně prostředí. V Olomouci je už 8 let. Šestadvacetiletý otec dcerky Isabely chce okusit zahraničí. V létě byl dokonce na testech v druholigovém FSV Frankfurt.

"Jestli odejdu, nebo zůstanu? To je daleko," odpoví si Hubník.

I on proti Aberdeenu na Pittodrie Stadium prožíval nepopsatelný pocit. Ani mráz po zádech olomouckou lekci překvapeným Skotům výstižně nedeklaruje. "Bylo to něco úžasného," líčí Hubník.

Ne něco, to Sigma byla úžasná. Neuspokojila se ani s remízou 1:1 nebo s hubeným vítězstvím. Jakoby nebyla ukojena, dokud hrdé Skoty dostatečně nevyučí.

"Pořád jsme chtěli dát víc a víc gólů. Věřili jsme si. Jako mančaft jsme to uhráli perfektně," rozplývá se Hubník. "Myslím, že jsme je zaskočili. Po druhé brance byla hra v naší režii. Všechno nám vycházelo."

Opravdu. Olomouc dominovala a podnikala smrtící brejky. Dokonale zmrazila výborné publikum. Diváci, kteří neodešli znechucení domů, odměnili Hanáky bouřlivým potleskem.

"Klobouk dolů před jejími fanoušky, kteří nám i zatleskali. To si myslím, že se v české lize nestane. Byli bezvadní," chválil Hubník. "Dát pět gólů před takovou kulisou je fantastické. Radost hrát."

A radost dělá Hubník přiznivcům Olomouce i svou formou. "Zatím jsem se trefil dvakrát v Evropě a ne v lize. Teď nás čeká Baník a chceme vyhrát," burcuje.
Jak dlouho zůstane?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze