Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrozí zastavení obnovy stadionů pro Euro 2004

20 2002
Lisabon - Majitelé portugalských fotbalových klubů vyhrožují, že bude-li pokračovat jejich pronásledování, pozastaví rekonstrukční práce na stadionech určených pro evropský šampionát v roce 2004. Kluboví šéfové označili současné aktivity policie a státního zastupitelství, které prozatím vyvrcholily nedělním zatčením prezidenta Vitorie Guimaraes Antonia Pimenta Machada, za "hon na čarodějnice".

Vrchní státní zástupce Jose Souto Moura po nedělním incidentu uvedl, že kvůli podezření ze zpronevěry jsou vedle Machada vyšetřováni i další majitelé fotbalových týmů.

Podle informací prezidenta portugalské ligy Valentima Loureiry požadují fotbaloví bossové zveřejnění jmenného seznamu všech vyšetřovaných osob.

"Majitelé klubů mi sdělili, že pokud současná situace nebude co nejrychleji objasněna, považují za nejlepší krok pozastavení prací na stadionech pro Euro 2004," vysvětlil Loureiro.

V rukou portugalských ligových klubů jsou čtyři z deseti stadionů, na nichž by se měly odehrát zápasy příštího mistrovství Evropy. Portugalská fotbalová federace, která společně s vládou a evropskou organizací UEFA tuto akci pořádá, požádala klubové šéfy o shovívavost.

"Vyjadřujeme svou solidaritu klubům i jejich majitelům, ale žádáme je o pečlivé zvážení všech kroků. Případné nedostatky při pořádání mistrovství Evropy 2004 by totiž mohly poškodit mezinárodní pověst Portugalska," uvádí se v oficiálním svazovém prohlášení.

Autor:


Témata: UEFA, Zpronevěra
Najdete na iDNES.czmobilní verze