Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hřebík varuje před přílišným uspokojením

20 2000
P r a h a - Před tím, aby se čeští fotbaloví reprezentanti a trenéři opájeli skutečností, že hráli na letošním mistrovství Evropy v Belgii a Nizozemsku dobrý fotbal, varuje nový kormidelník mužstva FK Jablonec 97 Jaroslav Hřebík. "Stejně dobře jako my hrála i Belgie, navíc měla podporu domácích diváků, ale přesto také vypadla. Nejde ani tak o fotbalové umění, ale někdo šance proměňovat dokáže, někdo ne," míní Hřebík. Podle jeho názoru hrají na šampionátu vyrovnaná mužstva a v jednotlivých zápasech může vyhrát kdokoliv.
Podle trenéra Hřebíka nás z ME vyřadilo neproměňování šancí "Proto se nesmíme nechat ukolébat a opájet tím, že jsme hráli dobře. Naopak se musíme zaměřit na to, jak hrát ještě lépe a co zlepšovat. Především naší slabinu vidím ve hře obránců, kteří tolik nedokáží podporovat ofenzívu," vypozoroval trenér Jablonce. Hřebík před zahájením šampionátu favorizoval Itálii, Španělsko, Francii a očekával, že překvapí Norsko.

"Nefavorizoval jsem Nizozemce a hodně se spletl ve Španělsku. To je ukázka týmu, který nemá vše, co současný celek mít má. I když jsou jeho hráči velmi dobří fotbalisté, tak nejsou tak kvalitní jako celek," míní trenér. "Současné mužstvo myslící na úspěch musí být silné po všech stránkách - přesné v obraně, rychlé ve hře dopředu a soupeře musí umět něčím překvapit," dodal Hřebík.
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze