Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráli jsme ustrašeně, uznali Slováci

Kamil Čontofalský míči v cestě do branky nezabránil. Po této střele Libora Sionka vedli čeští reprezentanti 1:0. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

7 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vítězství českých fotbalistů bylo zasloužené, uznali po kvalifikačním debaklu 0:3 poražení Slováci. "Hráli jsme příliš ustrašeně, měli jsme být víc drzí," prohlásil obránce Marek Čech, který byl u dvou inkasovaných gólů a už ve 24. minutě šel ze hry. Právě v drtivém nástupu vidí domácí fotbalisté hlavní příčinu výbuchu.

"Neměli jsme svůj den," uznal Dušan Švento, slovenský záložník pražské Slavie. "Dva góly nás položily, třetí dorazil."

Další slávista ze slovenského týmu Matej Krajčík zmínil časté ztráty míče, po kterých si česká reprezentace vytvořila gólové šance. "Neudrželi jsme míč ve středu hřiště, a po ztrátách jsme se nestačili vracet do obranného bloku. Češi toho využili a z rychlých protiútoků dávali góly."

První dvě branky se začaly rodit v prostoru, který měl hlídat levý obránce Marek Čech. Bývalý hráč Sparty neudržel hrdinu dne Libora Sionka a za doprovodu zlostných gest trenéra Dušana Galise byl už ve čtvrtině zápasu střídán.

"S trenérem jsem ještě nemluvil," řekl půl hodiny po utkání. "Ale myslím si, že mě střídal hlavně z taktického důvodu, aby mohl jít na hřiště ofenzivní Szilárd Németh."

Svého podílu na prohře si však byl vědom. "To víte, že se mi dneska nebude dobře usínat. Problémy začínaly na mé straně, měl jsem jim zabránit. Ale kdybych věděl jak na to, tak to udělám a branky by nepadly."

Slovák Marek Čech si myslí, že o vysoké prohře rozhodly především větší zkušenosti, které byly na české straně. "Jsme mladé mužstvo, které nemá tolik zkušeností," řekl. Přemotivovaní prý Slováci nebyli. "Spíš jsme měli až moc velký respekt," soudí obránce z FC Porto.

S tímto názorem však nesouhlasí Matej Krajčík. "Já jsem žádný zvláštní respekt neměl, chtěl jsem je porazit."

Mezi skleslými hráči slovenské reprezentace vyčníval útočník Filip Šebo, který i přes vysokou porážku neztratil úsměv. Chválil svého klubového spoluhráče Sionka a pořád se na všechny zubil. "Byl to jeho zápas, sám rozhodl o českém vítězství. Určitě mu k úspěchu pogratuluji, stejně jako on blahopřál mně ke gólům v minulých zápasech," sliboval hráč ze skotského Glasgow Rangers.

Domácí ztráta v kvalifikaci se jen těžko nahrazuje, ale před oběma soupeři je ještě řada zápasů. A tak se ani slovenští fotbalisté ještě nepovažují za odepsané. "Další vývoj to ovlivnit může, ale nemusí. Ještě máme čas to napravit," myslí si Marek Čech.Najdete na iDNES.czmobilní verze