Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrajeme za kouče, velí teplický záložník Vachoušek

Štěpán Vachoušek | foto: Iveta LhotskáMF DNES

26 2009
Zraněný kotník zatím ideální není, mám to zabandážované a chce to ještě klid. Ale věřím, že se to do čtvrtka podaří zvládnout, snad budu moci nastoupit a pomoct klukům bojovat o postup do základní skupiny Evropské ligy. Kotník je přece jen lepší než po zápase se Slavií. Do utkání s Hapoelem zbývají dva dny, snad budu na předzápasový trénink ve středu večer fit. Zatím jsem v péči lékařů.

Budeme hrát za nemocného trenéra Plíška, utkání pro nás má hned nový náboj. Chceme mu udělat radost dobrým výsledkem. Naši hru to nepoznamená, ale je to pro mě novinka. Ještě se mi v kariéře nestalo, že by trenér nejel na zápas.

V Izraeli můžeme jenom překvapit. Budeme bojovat až do poslední minuty a věřím, že se podaří postoupit. Samozřejmě, situace není jednoduchá, první zápas jsme prohráli 1:2. Ale kdybychom tam jeli odevzdaní, tak to nemá cenu.

Pohled Štěpána Vachouška

fotbalisty Teplic

Hapoel má dobré hráče, ale my se musíme soustředit hlavně sami na sebe. Vstřelit rychle branku by nám hodně pomohlo, pak bychom na ně měli zatlačit, aby udělali chybu a my dali druhý potřebný gól.
V pohárech už jsem hrál zápasů nespočet, ale ještě nikdy v Izraeli.

Bude pro nás nepříjemné vyrovnat se s vysokou vlhkostí vzduchu, chvíli potrvá, než si zvykneme. Ale na to se vymlouvat nemůžeme. Letíme o den dřív, klub udělal maximum, abychom se na to dobře připravili. Jestli to pomůže, to se uvidí.

Létání nemám rád. I když už jsem nalétal hodně, pořád mám strach - jako každý normální člověk. Bojím se, i když letím na dovolenou. Manželka chtěla jet s námi, ale já byl proti. Jsou bezpečnější místa, kam na výlety.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze