Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrajeme na vítězství, volá trenér Brückner

Karel Brückner - Kouč fotbalové reprezentace Karel Brückner při tréninku na teplickém stadionu. | foto: Martin AdamecMF DNES

1 2006
Teplice - "Trenér Toshack přece nic jiného říkat nemůže," namítl kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner, když se dozvěděl, že jeho velšský protějšek prohlásil, že tým Walesu si nepřiletěl pro pouhou remízu. "Stejně tak já říkám, že my musíme hrát na vítězství," uvedl Brückner v tiskovém středisku teplického stadionu.

Právě v Teplicích český tým v sobotu ve 20.15 nastoupí proti Walesu v prvním kvalifikačním duelu o účast na mistrovství Evropy 2008. A na předzápasovou tiskovou konferenci s sebou Brückner přivedl nového kapitána mužstva Tomáše Rosického.

Podle trenéra jsou všichni jeho svěřenci stoprocentně v pořádku, tedy i Jiránek, který laboroval s naraženým kolenem.

O základním složení mužstva má Brückner jasno, ale jména jedenácti vyvolených z pochopitelných důvodů neuvedl.

"Vždyť víte, že sestavu říkám nejprve hráčům na taktické přípravě v den zápasu," poznamenal kouč. "Ale ta základní sestava je víceméně transparentní."

Brückner připustil, že na místě zraněného pravého obránce Zdeňka Grygery může nejpravděpodobněji zaskočit Tomáš Ujfaluši, který na tomto postu hraje pravidelně ve Fiorentině. Ale dál už nic nenaznačil.

Je zřejmé, že mimo základní sestavu zůstane Jiránek, protože ten trénoval naplno s mužstvem teprve od středy.

Tím pádem se vedle Rozehnala uvolňuje místo druhého stopera pro Radoslava Kováče, který podal velice dobrý výkon jak při červnovém loučení se světovým šampionátem v zápase s Itálií, tak v srpnové přípravě se Srbskem. O Jankulovském na levém beku nikdo nepochybuje.

Pravděpodobné sestavy:

Česko: Čech - Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Jankulovski - Sionko, Galásek, Rosický, Plašil - Koller, Kulič.

Wales: Jones - Delaney, Collins, Gabbidon, Ricketts - Davies, Robinson, Fletcher, Ledley - Giggs, Bellamy.

Středová řada vypadá na čtveřici Sionko, Galásek, Rosický, Plašil. Útočná dvojice by pak měla hrát ve složení Koller - Kulič.

Český trenér pochválil teplické prostředí i samotný stadion, na němž Česko pod jeho vedení neztratilo ještě ani jediný kvalifikační bod.

"Je to tady v Teplicích všechno pozitivní, velmi příjemná atmosféra," pokyvoval kouč zálibně hlavou. "Moc rádi se sem vracíme."

Celé mužstvo i trenéři se také těší na výborné teplické publikum. Z osmnáctitisícové kapacity je zatím prodáno 17 000 lístků, zbývající 1500 vstupenek bude ještě v den zápasu v prodeji přímo na stadionu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze