BOJ. Momentka z utkání Hradec Králové (bílá) vs. Pardubice. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradec Králové otočil derby proti oslabeným Pardubicím

• 0
Fotbalisté Hradce Králové v dohrávce 3. kola druhé ligy porazili Pardubice 2:1 a druhou výhrou v sezoně se v čele tabulky bodově dotáhli na Opavu a České Budějovice. Pardubice v derby vedly, ale poslední půlhodinu dohrávaly o deseti bez vyloučeného Jiřího Pirocha, čehož Hradec využil k obratu.

O krásný moment se ve 13. minutě postaral Pavel Černý, jenž dělovkou ze 30 metrů poslal Pardubice do vedení. Prosadil se tak proti svému bývalému celku, za který hrál ještě na jaře.

Krátce po změně stran mohli hosté zvýšit, ale Ladrovu střelu vytáhl gólman Ottmar na břevno. Brzy nato však Piroch zahrál ve vápně rukou, dostal druhou žlutou kartu a Pardubice šly do oslabení. Hradec navíc měl výhodu pokutového kopu a Pázler srovnal.

V 73. minutě Hradec dokonal obrat, kdy rohový kop Jirsáka propadl k Schwarzovi a ten hlavou zařídil vítězství.

Druhá fotbalová liga, dohrávka 3. kola

Hradec Králové - Pardubice 2:1 (0:1)
60. Pázler z pen., 73. Schwarz - 13. P. Černý. Rozhodčí: Ardeleanu - Ratajová, Šimáček. ŽK: Čech - Piroch. ČK: 59. Piroch. Diváci: 2551.
Hradec Králové: Ottmar - M. Černý, Bederka (66. Žondra), Plašil, Shejbal - Jirsák, Schwarz - Martan, Zorvan, Vlkanova (65. Krátký) - Pázler (82. Čech). Trenér: Havlíček.
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Piroch, Šejvl, Surzyn - Jeřábek - Mužík, Řezníček, P. Černý (74. Kopřiva), Ladra - Petráň (67. Kovář). Trenér: Novotný.