Fotbalový Hradec zkusil v obraně posilu z Kamerunu a gól nedostal

Momentka z utkání Hradce Králové (bílá) a Sparty | foto: Martin Veselý, MAFRA

23 2017
Na hřišti s ním byla trochu těžší domluva, ale výkon špatný nebyl. Kamerunský fotbalový obránce Olivier Mbaizo, jenž do Hradce dorazil ve druhé polovině minulého týdne a hned v sobotu se s Hradcem vypravil k poslednímu zápasu základní skupiny zimní Tipsport ligy, totiž přispěl k výhře nad Táborskem.

Pro něj o to cennější, že na pozici středního obránce pomohl k výhře 2:0 a také k tomu, že Hradec nedostal ani jeden gól.

„Musím ho pochválit, základním pokynům tak nějak citem rozuměl a v zápase si věděl rady,“ uvedl pro klubový web obránce Marek Plašil, který stejně jako devatenáctiletý Kamerunec odehrál v obraně Hradce celé utkání.

Hradec třetí a poslední vystoupení v základní skupině A zimní Tipsport ligy zvládl, ale na postup do finálového turnaje se přesto neprobojoval, zabránila mu v tom porážka 0:3 s Bohemians 1905 v úvodním zápase této skupiny, jež se hrála na pražském Vyšehradě.

Výhru nad Táborskem svými góly Hradci vystřelili dorostenec Šípek, který se trefil po Malinského akci v prvním poločase, a Pázler, jemuž ve druhém poločase branku připravil Krátký.

Hradečtí zápas s Táborskem odehráli pouze se čtrnácti hráči, na zbývající čeká šance ve středu, kdy do Hradce přijede Prostějov.

Půjde o poslední přípravný týden před odjezdem týmu na soustředění do chorvatského Umagu, kde Hradec zároveň sehraje tři poslední přípravná utkání před vstupem do jarní části ligy.