Hradec - Bohemians 1:0, výhra posunula domácí ze sestupových míst

Tvrdý souboj v utkání Hradec Králové (v bílém) vs Bohemians. | foto: Michal Klíma, MAFRA

15 2015
Fotbalisté Hradce Králové už nejsou na sestupových místech. V dohrávce 20. kola doma porazili Bohemians 1:0 a z posledního místa se posunuli před Liberec a České Budějovice. Výhru zařídil gól Davida Vaněčka, hosté neproměnili penaltu.

Hradečtí trenéři uvažovali, že Vaněčka zařadí už do základní sestavy. Nakonec se tak nestalo a Hradec zůstal u hry na jediného hrotového hráče, ovšem nejlepší kanonýr minulého ročníku druhé ligy se dostal na hřiště už v prvním poločase. Ve 33. minutě nahradil krajního záložníka Malinského.

„Na hřiště jsem šel už v první půli, protože jsme potřebovali v útoku udržet míč. Myslím, že se to podařilo,“ řekl Vaněček, od jehož příchodu byl Hradec lepší.

První šanci měli už v 10. minutě hosté, ale Mikuš netrefil centr, který podběhl brankář Koubek.

Největší příležitost na skórování pak Bohemians dostali po necelé půlhodině. Domácí kapitán Rolko fauloval v šestnáctce Jarolíma a hosté kopali penaltu. Kapitán Jindřišek však pokutový kop zahodil, střelu namířil nad bránu.

Byla to další neúspěšná penalta pražského týmu - a to už třetí za sebou. V minulém kole se neprosadil Jarolím proti Příbrami, Jindřišek zase selhal na konci podzimu v duelu se Slováckem.

„Před penaltou jsem rozehrál psychologickou hru. Jindřišek ji proti mně kopal na Bohemce, a tak tentokrát musel přitvrdit. Věděl totiž, že vím, kam ji kope. A vyšlo mi to,“ popisoval brankář Koubek.

„Z mého pohledu byla neproměněná penalta asi zlomovým okamžikem. Kdybych ji proměnil, tak si myslím, že bychom z Hradce neodjížděli s prázdnou,“ mrzelo Jindřiška.

Pokažená penalta hosty srazila, především od začátku druhé půle byl Hradec aktivnější i nebezpečnější.

Do hlavní role se prosadil urostlý Vaněček. Osm minut po změně stran střílel z úhlu nad, pak po přiklepnutí od Dvořáka trefil z voleje tyč.

Přes neúspěchy se nakonec hradecký kanonýr prosadil. V 64. minutě perfektně z pravé strany nacentroval Štípek a Vaněček hlavou pokořil Zlámala v brance Bohemians.

„Gól jsme slavili s dresem číslo dvacet šest, protože spoluhráč Emir Halilovič je v nemocnici a my jsme hráli pro něj,“ řekl Vaněček.

Hosté po inkasovaném gólu mírně přidali, nevelkou možnost měl však jen stoper Škerle, který vystřelil z dvanácti metrů vedle.

To Hradec mohl definitivně rozhodnout, v 80. minutě však střídajícího Shejbala perfektně vychytal Zlámal.

Hradec už vedení udržel a potvrdil dobrou jarní formu. Ve čtyřech zápasech prohrál jen jednou, a to s vedoucí Plzní, a získal celkem sedm bodů.

„Vítězstvím jsme se vrátili do boje o záchranu,“ těšilo hradeckého kouče Róberta Barboríka.