Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči Vardaru sledovali sparťanský trénink

13 2003
Skopje - Fotbalové Spartě se ve Skopje, kde ji čeká první kvalifikační duel Ligy mistrů proti Vardaru, dostává pozornosti nad očekávání. A to nejen ze strany diváků. Hráči makedonského mistra sledovali upřeně úterní sparťanský trénink z lavičky přímo u trávníku. Jména Poborský, Němec a Ježek jsou pro místní synonymem velkého fotbalového světa.

Na to, že jejich trénink sledují v hledišti občas fanoušci, si už sparťané zvykli, ale z přítomnosti soupeře na stadionu byli překvapeni. V různobarevně oděných mladících by totiž málokdo tipoval soupeře, s nímž se budou bít o milionářskou Ligu mistrů.

Trenéra Jiřího Kotrbu sice se Spartou v pohárech čeká premiéra, ale předvedl, že taková situace ho nerozhodí. Jestliže domácí kouč Zoran Stratev, který trénink sledoval se svými svěřenci, chtěl načerpat nějaké poznatky o předpokládané sestavě, odcházel v rozpacích. V rozlišovacích nátělnících se totiž mezi očekávanou sparťanskou jedenáctkou objevili i tři hráči, které v předchozích zápasech nemohl vidět a kteří skončí v hledišti.

Více by Stratev nemohl vyčíst ani z dnešního dopoledního tréninku, který sparťané absolvují na tréninkovém hřišti nedaleko svého hotelu Aleksandria. "Máme už zažitou půlhodinku na rozhýbání, tam toho nikdo moc vypozorovat nemůže," vysvětloval
sparťanský kouč.

Tradiční program čeká fotbalisty i během celého dne před důležitým zápasem. Po obědě, během kterého bude hráčům servírováno již tradičně kuřecí maso s výběrem několika příloh, čeká fotbalisty odpočinek. Během odpoledne pak Kotrba své svěřence svolá k taktické přípravě, kde se hráči dozví sestavu. Následovat bude svačina a na stadion mužstvo vyrazí hodinu a půl před zápasem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze