Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči si ode mě odpočinou, říká Rada

27 2006
Jablonec nad Nisou - Dvě role bude muset zvládnout v nové sezoně Petr Rada. Vedle funkce hlavního kouče prvoligových fotbalistů Jablonce se stal asistentem trenéra Brücknera u českého národního týmu. "Na rozdíl od jiných v tom nevidím vůbec žádný problém," tvrdí rázný sedmačtyřicetiletý trenér Petr Rada.

Jak dlouho jste zvažoval tu nabídku?
Nejdůležitější bylo, že jsem se domluvil s představenstvem Jablonce, které mi vyšlo plně vstříc. Pak už jsem neváhal. Je to nová výzva. A je mi úplně jedno, jestli jsem byl oslovený jako první, třetí nebo desátý.

Nebude problém, že v době reprezentačních srazů a zápasů nebudete se "svým" Jabloncem?
V tom nevidím vůbec žádný problém. Máme kvalitní realizační tým a každý ví, co má dělat. S asistentem Kluckým jsem takhle pracoval už v Teplicích, když jsem také zároveň působil u národního týmu. Navíc hráči si ode mě možná rádi odpočinou, když mě neuvidí každý den.

Někdo by ale mohl namítnout, že se už Jablonci nebudete tolik věnovat...
To je možné, zvlášť, když třeba přijde nějaká špatná série. Ale já jsem v Jablonci rád, začínám tu čtvrtý rok a nerad bych odcházel. Budu dělat maximum, aby jablonecký fotbal díky mé nové funkci netrpěl.

Co na to doma, přece jen vám přibude práce...
S tím se počítá, když děláte vrcholově fotbal. To jsem poznal jako hráč i trenér a ti nejbližší to musí chápat. Je to živobytí jako každé jiné.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze