Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hráči Milána byli unaveni, míní Kotrba

14 2003
Praha - Televizní přenos souboje o Interkontinentální pohár mezi fotbalisty AC Milán a Boca Juniors pečlivě sledoval i trenér Sparty Jiří Kotrba. Právě milánský velkoklub prověří českého mistra v jarním osmifinále ligy mistrů. Podle kouče se na hře italského týmu projevila únava z cestování i končící podzimní sezona

Kotrbovi se zdálo, že na milánských fotbalistech bylo někdy až příliš vidět, že nehrají klíčový zápas podzimu.

"Jistě by rádi odváželi z Japonska cennou trofej, ale chvílemi jsem měl pocit, že nehrají s takovým zaujetím jako jindy. Ale spíše než o podcenění šlo podle mého o únavu. Ostatně dvanáctihodinový letecký přesun do Asie nikomu nepřidá," vysvětloval si letenský trenér mdlý výkon budoucího soupeře.

Stejně se mu prý jevil i ukrajinský útočník Ševčenko, přesto ho svým stylem opět zaujal.

"Moc jsem ho na hřišti neviděl. Ale je pravda, že stačilo jedno zaváhání obrany a dostal se do potřebné šance. Sice jí nevyužil, ale na té akci z prodloužení bylo nejlépe vidět, že jemu stačí k rozhodujícímu gólu hodně málo. Jeho zrychlení je totiž neuvěřitelné," ocenil Ševčenkovu vlastnost dostat se do šancí.

Kotrba nebyl výkonem Milána zvlášť překvapen. První nasbírané informace a vědomosti o italském celku se mu jen potvrdily. Navíc dva vzájemné souboje budou zcela o něčem jiném. "Hrajeme spolu za dva měsíce, to už v Miláně o dnešní prohře nebudou ani vědět," mávnul rukou Kotrba, že na dalších výkonech Italů se výsledek z Jokohamy rozhodně neprojeví.

"Jediným překvapením pro mě bylo, když komentátor říkal, že Maldini je už pomalý. V nejlepším klubu Evropy přece žádní pomalí hráči ani nemohou hrát a vyšší fotbalový věk neznamená automaticky pomalost. Naopak, jiné přednosti několikrát znovu ukázal," pochválil český kouč kapitána poražených.

Radost měl z toho, že zápas přešel do penaltového rozstřelu. "Alespoň jsme si mohli prohlédnout případné střelce pro vzájemný souboj. I když mám dojem, že po dnešním výpadku několik hráčů penaltu asi kopat jen tak nebude," uzavřel své postřehy Kotrba. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze