Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči dostali poprvé půldenní volno

8 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nákupy ve městě, odpočinek v hotelu, ale i golfové utkání si fotbaloví reprezentanti naplánovali na dnešní odpoledne, kdy dostali poprvé od svého příjezdu do dějiště mistrovství Evropy půldenní volno. V původních plánech byla každý den dvoufázová příprava, ale kouč Jozef Chovanec se rozhodl v nastoleném tempu polevit a zrušil odpolední přípravu jak dnes, tak i zítra.

Po Nedvědovi a Bergrovi se dopoledne lehce zranil i Látal, a tak odpočinek přichází právě vhod. "Změnili jsme program, aby bylo více času na rehabilitaci a aktivní odpočinek," řekl na vysvětlenou Jozef Chovanec.

Kromě Radoslava Látala, který odcházel ze hřiště se zaledovaným podvrtnutým kotníkem, pokračoval trénink v tradičním dobrém rozmaru všech zainteresovaných. Až to bylo nizozemským novinářům, kteří přijeli obhlédnout nejbližšího soupeře svých krajanů, podezřelé. "Jak to, že není vidět nějaká nervozita? Vypadáte, jako byste byli na dovolené...," obrátil se jeden z Nizozemců na českého trenéra Chovance. Kouč si, stejně jako před týdnem při debatách s německými novináři, otázku nenechal překládat, ovšem odpověděl rovnou v češtině: "Nejsme na dovolené, připravujeme se podle pravidel, jaká jsme měli i v kvalifikaci. Fotbal je pro nás svátkem, my se na každý svátek těšíme, a z toho vyplývá i dobrá nálada."

K překvapení cizích pozorovatelů pak vyhlásil dvě volná odpoledne. "A to budou hráči aspoň na hotelu, nebo mají úplně volno?" zazněl další dotaz v angličtině s holandským přízvukem.

Chovanec překvapeného redaktora uklidnil odpovědí, že sice si hráči mohou dělat co chtějí, ale o jejich programu bude předem informován. Není však vyloučeno, že Nizozemci zprávy o pohodě v českém táboře zveličí, a vylíčí reprezentaci jako partu výletníků na dovolené u moře. Něco podobného se stalo i na EURO 1996 v Anglii, kde bulvární tisk s chutí referoval o množství piva vypitém v českém táboře. Parta "pivařů" však nakonec oslnila fotbalem a vybojovala stříbro.

"Ptali se mě, jestli jsme schválně hledali hotely u moře, když se z Knokke přesuneme před nedělním zápasem opět do městečka na pobřeží. Odpověděl jsem, že mi už dva roky nezbyl čas na dovolenou, a tak jsem si to chtěl vynahradit," přisadil si v jednom interview Jozef Chovanec.

Volno však mělo svá jasná pravidla. Před odchodem z hotelu musel každý hráč zajít za vedoucím mužstva Jaroslavem Dudlem a oznámit mu své plány. "Jdeme do města, potřebujeme nakoupit nějakou hygienu," hlásil Vladimír Šmicer za sebe i za parťáka Patrika Bergra. Kapitán Jiří Němec žádný program nevymýšlel: "Budu v hotelu odpočívat."

Dvojice exslávistů Bejbl s Poborským naopak tajně spřádala plány, o kterých nechtěla s nikým mluvit. "Ještě nám to trenéři neodsouhlasili, a tak o tom nebudu nic říkat," mlžil Radek Bejbl. Nakonec se ukázalo, že se rozhodli vyzvat trenérské trio Chovanec, Hašek, Rada k souboji na golfovém greenu.

Radek Bejbl už má jasno i o svém plánu na další volné odpoledne. V pátek od 14 hodin totiž usedne k počítači a pustí se naživo přes internet do debaty se čtenáři iDNES v on-line rozhovoru.

Mezitím však místo čeká na reprezentanty spousta povinností, při kterých už tolik času na legrácky nebude. Dnes večer začíná teoretická příprava na utkání s Nizozemskem, v pátek se bude na hřišti pokračovat v praktickém nácviku některých situací. Tréninkové hřiště se dokonce poprvé neprodyšně uzavře a hráči se budou připravovat za zavřenými dveřmi. "Začíná finální příprava na zápas s Nizozemskem a my už budeme zkoušet taktické záměry," vysvětloval Jozef Chovanec.

Patrik Berger se při rozcvičce protahuje s míčem.

Srníček v Maierově stínu, to platilo jen při aranžmá tohoto netradičního záběru

Jiří Němec se i při tréninku nebojí chodit do skluzů a naplno bojovat o každý míč. To poznal i Patrik Berger.

I obránce musí prokázat své driblerské schopnosti. Na snímku si s míčem pohrává Jiří Novotný.

Při tréninku panuje v českém reprezentačním týmu dobrá nálada, což dokazuje i dvojice Poborský Rada.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze