Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hráče zajímá, co se o nich píše

14 2000
K n o k k e - H e i s t - Fotbalisté většinou neradi mluví pro média, přitom velmi pozorně čtou, co se o nich píše. Národní tým si proto zařídil, aby každý den dostával české noviny. První dny šampionátu byla v hotelu k mání jen MF DNES, pak přibyly i další deníky. "Snad každý z nás je zvědavý. Zajímá nás, jak se naše výkony hodnotí," potvrzuje útočník Pavel Kuka.

Čerstvé výtisky doručí každé ráno letadlo na lince Praha - Brusel. Noviny nejdřív putují do přepážky ČSA a v půl jedenácté je vyzvedává řidič z hotelu Pavillon du Zoute, kde reprezentace bydlí. Po obědě si je hráči mohou pročítat. Tou dobou však mnozí dávno vědí, co se o nich píše.

Hotel nechal zřídit speciální místnost se třemi počítači, na nichž lze prohlížet internetové stránky. Hned po snídani je tam plno. "Vlezu si k počítači a trvá skoro hodinu, než tam pustím někoho dalšího. Potřebuju vědět, co je nového," popisuje Vladimír Šmicer. Pod heslem Fotbal jsou v počítačích uloženy všechny články z českých novin.

Zato Pavel Horváth čeká, až v poledne přivezou noviny. Internetu se na hony vyhýbá.
Kdysi propadl počítačovým hrám, bojí se, aby se mu totéž nepřihodilo s internetem. "Stávalo se mi, že jsem šel po půlnoci spát, ale za čtvrt hodiny jsem se vzbudil. Tuhle hru dohraješ, říkal jsem si. Po jedné strašně dlouhé hře jsem si řekl: To bylo naposledy, jinak to s tebou dopadne špatně. Proto nelezu na internet, abych mu nepropadl."

Stává se, že denní tisk hráče pořádně pobouří. Po utkání s Nizozemskem se rozčiloval Karel Poborský: "Hrůza, připadá mi, že nám snad někdo něco závidí." V jednom deníku se totiž dočetl, že za spornou penaltu, která rozhodla zápas, může jen Jiří Němec. Nad tímhle článkem nadávali hráči celý den.

Někteří však české noviny naprosto přecházejí. Třeba trenér Jozef Chovanec. "Nečtu je. Občas se jen podívám, co se píše v zahraničním tisku," říká.

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze