Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hotel u jezera opět na dva dny osiří

16 2006
Wiesensee, Kolín nad Rýnem - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Luxusní hotel Lindner u jezera Wiesensee na dva dny opět osiří. Čeští fotbalisté, kteří v něm během mistrovství světa obsadili téměř polovinu ze sta tří pokojů, se podruhé během šesti dnů vydali na cestu k zápasu.

V pátek ráno si po snídani zabalili věci, po jedenácté nasedli do autobusu, který je místo na tréninkové hřiště do Westerburgu vezl po nedaleké autostrádě číslo 3 do Kolína nad Rýnem.

Brücknerův tým v sobotu od 18 hodin ve čtvrtém největším městě Německa prožije druhé utkání na mistrovství světa. Soupeřem na stadionu Energie bude Ghana.

Stejně jako před úvodním soubojem se Spojenými státy vyrazili Češi z Westerwaldu o den dřív.

Před autobusem s českou vlajkou na karosérii projížděli dva policisté na motocyklech a malý konvoj uzavíralo policejní auto.

Na hranicích spolkových zemí Porýní-Falce a Severního Poryního-Westfálska se eskorta nepozorovaně vyměnila.

Cesta byla kratší než v neděli do Essenu k zápasu v Gelsenkirchenu, Kolín je od sídla českých fotbalistů přibližně sto kilometrů.

V milionovém městě na Rýnu se Rosický a spol. ubytovali v hotelu Intercontinetal na Pipinstrasse v blízkosti centra a u západního výjezdu z mostu Deutzer.

Intercontinental je jedním ze dvou tranzitních hotelů, které určila Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) pro přespání týmů, které budou hrát v Kolíně.

Soupeř z Ghany bydlí o pár kilometrů severně, z Hiltonu má výhled na známou katedrálu Kolínského Dómu, jednoho z největších pozdně gotických kostelů světa, jehož dominantou jsou dvě věže ve výšce 157 metrů.

Oba týmy se na dnešní trénink a v sobotu na zápas musí přepravit přes téměř celé město na západní okraj, kde stadion pro 45 tisíc diváků stojí.

V pátek před sedmnáctou hodinou začne tisková konference s trenérem Brücknerem, vedle kterého k mikrofonům usedne i jeden z hráčů. Potom následuje trénink.

V sobotu po snídani se fotbalisté vydají na tradiční procházku, ve třináct hodin mají oběd, po něm odpočinek a taktickou přípravu, na níž se dozví sestavu. Dvě hodiny před výkopem se vydají na stadion.

Hotel Lindner, ve kterém budou během MS pobývat čeští fotbalisté.Najdete na iDNES.czmobilní verze