Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hotel pro fotbalisty přiklepne Brückner

5 2006
Praha - Hledání ubytování pro české fotbalisty na mistrovství světa v Německu vrcholí. Výběr se po týdenní prosincové cestě vedoucího národního mužstva Jaroslava Dudla a reprezentačního tiskového mluvčího Lukáše Tučka zúžil na několik objektů. "Teď jsou na obhlídce ještě manažer reprezentace pan Košťál společně s Dudlem," informoval Tuček.

Hráči i členové realizačního týmu mají v živé paměti prostorný hotelový objekt Penha Longa, ve kterém česká výprava bydlela během posledního evropského šampionátu v Portugalsku v roce 2004.

"Takový komplex v Německu prostě není, přitom pořád máte v mysli všechno to, co v Penha Lonze všem vyhovovalo," řekl Tuček.

"Jde o prostor, pohodlí, služby, o možnost relaxace, aby byl v místě klid, dobré tréninkové plochy, pokud možno i kus přírody,  Co je vám ale při dlouhodobém pobytu platný prostorný a vcelku vyhovující hotel, z něhož vyjdete na obrovské parkoviště pro vedlejší nemocnici."

Když se 9. prosince při losování základních skupin šampionátu rozhodlo, že Česko bude hrát zápasy v Gelsenkirchenu, Kolíně nad Rýnem a v Hamburku, orientovalo se hledání přechodného fotbalového bydliště spíš do západní části Německa.

"Všude jsme hodně fotili, s trenérem Brücknerem jsme si volali a v Praze jsme pak na společné schůzce vybrali objekty, na které se reprezentační kouč pojede příští týden s panem Dudlem osobně podívat," řekl dále Tuček.

Dvojice Brückner - Dudl poletí v úterý 10. ledna do Düsseldorfu a na obhlídku vybraných hotelů vyrazí pronajatým autem.

Do užšího výběru se dostaly čtyři hotelové komplexy, vedle nich je pořád ještě rezervován také objekt u Bodamského jezera.

Podle Tučka by o místě pobytu českého národního mužstva mělo být definitivně jasno v pondělí 16. ledna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze