Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak bydlí fotbalisté: pečlivá ochranka, české programy, vtipná hesla

8 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Žádný přehnaný luxus, zato klid a výhodná poloha. Česká fotbalová reprezentace povolila nakouknout do hotelu, ve kterém bude během mistrovství Evropy bydlet.

„Bez akreditace UEFA vás dovnitř nepustíme,“ varuje člen hotelové ochranky před domluvenou prohlídkou.

Celý hotelový komplex je obehnán vysokým plotem a vchody hlídá bezpečnostní agentura i policie. Všichni jsou extrémně obezřetní, i když hráči na hotelu nejsou. Nechtějí riskovat jakýkoliv problém.

„V pořádku, můžete projít.“ Ochranka nakonec vrata pro skupinku českých novinářů otevřela.

Tak tedy, račte dál... Čeští fotbalisté budou během mistrovství Evropy bydlet ve čtyřhvězdičkovém hotelovém resortu Chateau Belmont. Jak to na kopci nad Tours vypadá?

Většina hráčů bydlí po dvou, jen někteří mají pokoj sami pro sebe. Třeba kapitán Tomáš Rosický, který bydlí v prvním patře malé budovy až úplně na konci chodby. Za sousedy má Davida Lafatu, Tomáše Sivoka či Jaroslava Plašila. Sám na pokoji bude také Petr Čech.

„Jestli měli čeští fotbalisté nějaké speciální požadavky? Ne, ne, kdepak, nebyli nároční. Jen chtěli zařídit, aby na pokojích šly naladit české televizní programy,“ popsala manažerka hotelu Vanessa Jobardová.

Fotogalerie

Hráči tedy budou moci sledovat zápasy ostatních skupin v češtině. Jinak jsou pokoje standardní, žádný přehnaný luxus - postel, sedací souprava, malá kuchyňka (kterou fotbalisté beztak nevyužijí). Balkon s výhledem do nádherné a rozlehlé zahrady budou mít jen někteří.

Reprezentace nevybrala hotel kvůli přepychu, ale kvůli klidu, který nabízí. Vždyť národní tým ho bude mít jen pro sebe. Cesta na místní letiště navíc trvá zhruba čtvrthodinku, stejně jako na tréninkové hřiště. A pěšky lze dojít do centra, například na kávu, za pár minut.

Hráči budou moci relaxovat třeba při ping-pongu. Mimochodem, na zdi nad stolem visí plachta s oblíbenými vtipnými hesly.

„Perdy do šibenic.“

„Nemusíš bejt nejlepší, hlavně když jsi nejhezčí.“

„Je to kulatý.“

Hotel samozřejmě nabízí i bazén, spa, posilovnu... Jak dlouho ho budou čeští fotbalisté využívat, záleží na výsledcích. Poslední zápas základní skupiny je čeká 21. června.

Zůstanou i po tomto termínu?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze