Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Horváth oslavoval vítězný gól s trenérem

16 2003
Teplice - V objetí spoluhráčů se ocitl teplický útočník Henrich Benčík, když v sedmdesáté minutě rozhodl odvetu prvního kola Poháru UEFA s Kaiserslauternem. Chyběl ale kapitán Pavel Horváth, ten oslavoval vítězný gól u postranní čáry s trenérem Františkem Strakou. "Všichni běželi hrozně daleko," vysvětloval s úsměvem záložník.

"Je skvělé, že se nám podařilo postoupit přes takto těžkého soupeře za sebou," připomněl Horváth loňský úspěch v letním poháru Intertoto.

Teplický kapitán dodal, že vítězství věnovali především trenéru Strakovi, který je znám obdivem k německému fotbalu a pro něhož má výhra nad Kaiserslauternem zvláštní nádech.

"Loni nás Kaiserslautern podcenil, letos už si dával větší pozor," porovnával zápasy Intertoto Cupu a Poháru UEFA záložník Petr Voříšek. "Tentokrát jsme je ale přehráli větší bojovností."

Vzápětí však uznal, že diváka předvedená hra příliš nadchnout nemohla. "Nebyl to hezký fotbal na koukání, ale pro nás je důležité, že jsme dokázali postoupit."

Čtyřiadvacetiletý hráč si v posledních dnech fotbalových úspěchů užívá. Ve čtvrtek s Teplicemi postoupil do druhého kola Poháru UEFA, v sobotu si připsal první start v reprezentaci.

"Jsou to v současné době krásné dny a snad to takhle bude pokračovat," přeje si.

Než však bude moct přidal další úspěch, bude se losovat další kolo poháru. Koho by Tepličtí chtěli za soupeře? "Ani nevím, koho můžeme dostat, ale myslím, že by nám Barcelona osm gólů nedala," vzpomněl si Horváth na zápas slovenského Púchova.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze