Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Horší už to být nemohlo, vzkazuje českým fotbalistům Táborský

Česko - Ázerbájdžán | foto: Česká televize

18 2009
"Čekal jsem zlepšení, ale oni šli ještě víc dolů," poznamenává k výkonu českých fotbalových reprezentantů v utkání s Ázerbájdžánem internacionál Vladimír Táborský. "Zkrátka, horší už to být nemohlo."

Česko zápas se 125. celkem světového žebříčku prohrálo 0:2.

"A víte, co je alarmující? Že ti Ázerbájdžánci byli opravdu lepší," dodává bývalý reprezentant.

"I když se prohraje, dají se většinou dva až tři hráči pochválit. Bohužel, tohle ten případ není. Pochvalně se nedá ukázat na nikoho, byl to prostě kolektivní špatný výkon."

Táborský si blíž všímá druhého pokusu kouče Michala Bílka hrát na tři typické útočníky.

"Nic proti takovému experimentu, ale myslím, že v oficiálních mezistátních zápasech se to dá zkoušet po delší přípravě v tréninku. Mužstvo takový způsob alespoň minimálně zažitý mít musí. Jenže tady bylo znát, že se do toho spadlo rovnýma nohama, navíc se o to neúspěšně pokoušelo vlastně úplně nové mužstvo," říká dále internacionál.

Táborské v tomto případě také překvapilo, že ve druhém zápase se v základní sestavě sešli v útoku tři typičtí hrotoví hráči Magera, Papadopulos a Blažek.

"Spíš už bych pochopil to složení v předchozím zápase, kdy typického hroťáka Necida doplňovali útočníci Hloušek s Fillem, kteří to umí rozběhnout i ze zálohy," míní Táborský.

Expert dále připomíná, že než turnaj v Emirátech začal, varoval v případě očekávaného úspěchu před ukvapeným optimismem.

"Něco podobného musím říct i teď: neukvapoval bych se ani teď, i když horší už to být nemohlo. Nově budovaný tým bych po dvou nepovedených utkáních nezatracovat. Pořád je ještě dost času, pořád je to jen příprava, i když na druhou stranu, výsledky do světa jdou."

Po zkušenosti s kádrem, který Bílek měl na turnaji v Emirátech, je Táborský přesvědčen, že pokud se nakonec domluví prosincový přátelský zápas v Argentině, musí takovému soupeři odpovídat i nominace.

"Jestli se do Argentiny opravdu poletí, tak osvědčení a zkušení hráči by ve výběru chybět neměli," uzavírá Táborský.Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze