Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holenda: Do Bosny chceme letět s náskokem

5 2006
Jablonec nad Nisou - S českou jednadvacítkou se na baráž v Jablonci připravuje skoro polovina základní sestavy mistrovského Liberce. Ve výběru trenéra Škorpila jsou záložníci Frejlach a Pudil, útočnou fázi zastupují Blažek s Holendou. "Zvedá nám to sebevědomí. Je to vizitka celého týmu," říká útočník Jan Holenda.

Co říkáte tomu, že se hraje v Jablonci?
 To je pro nás Liberečáky jedině plus. Zdejší stadion je vážně hezký. A z Liberce to máme kousek, což je výhoda.

Ale na jabloneckou Střelnici nemáte z poslední doby nejlepší vzpomínky, že?
To je fakt. V derby jsme tam přišli o dva body, které nám upřel rozhodčí špatným verdiktem. Ale to už je pryč. Tu ztrátu už jsme smazali domácí vysokou výhrou nad Kladnem. Jedeme dál.

V jedenadvacítce jste v poslední době pronikl do základní sestavy. Na kontě máte zatím jediný gól - schoval jste si nějaký do Jablonce?
To máte těžké. Člověk si může myslet, že patří do základní sestavy, ale pak je všechno jinak. Záleží na soupeři a na stylu hry. Trenér se třeba rozhodne hrát na jednoho útočníka a podobně. Dát gól by samozřejmě nebylo špatné.

Česko je favoritem baráže. Cítíte velkou odpovědnost za to vytvořit si doma co největší náskok?
Já bych byl opatrnější. V baráži je totiž velice těžké říct, že je někdo favoritem, zvlášť pokud se jedná o mladý tým do 21 let. Ale každopádně chceme uhrát co nejlepší výsledek a odlétat do Bosny s náskokem.

Už jste o Bosně načerpali nějaké informace?
Zatím ještě ne (včera odpoledne pozn. red.), ale trenér má určitě připravené video. Abych řekl upřímně, já o Bosně vůbec nic nevím, snad jen to, že ji reprezentuje teplický Džeko.

Vaše liberecká čtyřka je na podzim v jednom kole - česká liga, cestování v Poháru UEFA. Jak to snášíte?
Cestování je sice nepříjemné, ale pokud se vezete na vítězné vlně, únava se odbourává rychleji. Zatím se to dá zvládnout.

Byli jste v Moskvě a Bělehradu. Viděli jste z těch měst něco jiného než hotel a stadion?
Popravdě řečeno, člověk tam jede za svou prací a od toho se všechno odvíjí. Na nějaké cupitání po městě vážně není čas.

Kdo šéfuje v kabině jedenadvacítky?
Samozřejmě starší kluci, kteří tam byli už loni, mají silnější slovo. Ale žádný vyložený šéf tady není, je to celkem vyvážené.Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze