Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jste jedničky. Čtenáři ocenili výkony Šurala, Skaláka či Pavelky

ČESKÁ RADOST Pavel Kadeřábek (vlevo) přijímá gratulace od Jiřího Skaláka a Thea Gebre Selassieho v kvalifikačním utkání o EURO 2016. | foto: Reuters

14 2015
Šural, Skalák, Pavelka. Před pár měsíci o nich věděli jen skalní fanoušci Liberce či Mladé Boleslavi, s nadsázkou řečeno. A teď z nich je nadšen fotbalový národ. Pro čtenáře iDNES.cz byli nejlepšími hráči ve vítězném závěrečném kvalifikační utkání v Nizozemsku (3:2).

Čtenáři známkují fotbalisty jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Šuralovi se Skalákem by na vysvědčení dali jedničku, Pavelkovi jedna minus. Mezi ně se v hodnocení dostal jen Pavel Kadeřábek, dnes už tradiční opora národního mužstva.

Zatímco za sobotní výkon v utkání proti Turecku (0:2) to fotbalisté od fanoušků schytali, dostali nejhorší známu v kvalifikaci, o čtyři dny později si vysloužili jednu z nejlepších.

Když se sečetly známky všech fotbalistů, průměr mužstva vyšel na 2.10. Pikantní je, že je to stejné číslo jako v předchozím utkání proti Nizozemsku (1:0).

Jak čtenáři hodnotili fotbalisty v kvalifikaci

Česko - Nizozemsko 2:1, známka 2.10
Turecko - Česko 1:2, známka 2.16
Kazachstán - Česko 2:4, známka 2.35
Česko - Island 2:1, známka 1.88
Česko - Lotyšsko 1:1, známka 3.19
Island - Česko 2:1, známka 3.42
Česko - Kazachstán 2:1, známka 2.77
Lotyšsko - Česko 1:2, známka 2.43
Česko - Turecko 0:2, známka 3.42
Nizozemsko - Česko 2:3, známka 2.10

Loni v září tím Češi úspěšnou kvalifikaci zahájili. Líp podle fanoušků hráli už jen v loňském duelu s Islandem, který v Plzni otočili na 2:1.

Z jednotlivců měl za zápas v Nizozemsku nejlepším známku ofenzivní záložník Josef Šural, autor druhé branky má průměr 1.14, což znamená vůbec nejlepší výkon v celé kvalifikaci.

Překonal i parádní vystoupení Tomáše Sivoka v loňském duelu v Turecku (1.19), obrat Milana Škody v duelu s Kazachstánem (1.20) nebo výkon Pavla Kadeřábka v domácím utkání s Islandem (1.36).

Před Kadeřábka se v celkovém pořadí nejlepším výkonů českých fotbalistů dostal i Jiří Skalák, který za utkání v Nizozemsku dostal známku 1.24.

ZNÁMKY

Jak jste hodnotili výkony v Nizozemsku

Třetí nejlepší výkon v Amsterdamu patřil Kadeřábkovi, jemuž vyšel průměr o desetinu horší (1.34) a čtvrtý Pavelkovi (1.67).

Ostatní podle hodnocení lidu zahráli na dvojku, vyloučený stoper Suchý si vysloužil trojku a nejhůř dopadl jeho nástupce Václav Procházka, který při prvním gólu soupeře neuhlídal Huntelaara. Čtenáři mu zřejmě přičetli podíl i na druhé inkasované brance, byť při ní zaváhali Pavelka, Kadlec i Čech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze