Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlasy expertů: 3:2 na postup Realu

14 2003
Praha - Tři z pěti oslovených fotbalových odborníků věří v postup Realu Madrid. Španělský klub hraje ve středu večer odvetné semifinále Ligy mistrů na stadionu Juventusu Turín. Real v domácím zápase před osmi dny zvítězil 2:1. V sestavě Juventusu, který minulou sobotu obhájil italský titul, opět nebude chybět kapitán národního mužstva Pavel Nedvěd. "Naším cílem je vyhrát italskou ligu i Ligu mistrů," opakoval český legionář během jarní sezony několikrát. Dále čtěte: Prvním finalistou AC Milán x Ohlasy po semifinále

ZDENĚK NEHODA, reprezentoval 90x
Očekávám oboustranně otevřený fotbal, hodně bude záležet na tom, jestli za Real budou moci nastoupit Ronaldo s Raúlem. Pro Juventus ale mluví gól vstřelený v Madridu, takže předpokládám, že odvetu vyhraje a postoupí.

Od Nedvěda čekám, že se zase blýskne na postu volného hráče a potvrdí svou vynikající jarní formu.

VÁCLAV NĚMEČEK, reprezentoval 60x
Juventus už má titul, jeho hráči jsou v naprosté pohodě a to se v dnešním semifinále projeví. Navíc pro Italy mluví nadějný výsledek z prvního zápasu, protože z porážek na soupeřově hřišti je 1:2 nejpřijatelnější. Uznávám, že právě Real dávat góly venku umí, ale přesto věřím v postup Juventusu.

Nedvěd, to zase bude klasika. Čekám, že bude hodně nebezpečný před španělskou brankou, a že jako vždycky udělá obrovský kus práce pro mužstvo.

LADISLAV VÍZEK, reprezentoval 55x
Určitě to bude záživnější zápas než první semifinále obou milánských mužstev. Ale já se odporem k nechutnému italskému fotbalu nikdy netajil. Dokonce i sám Nedvěd v našich novinách před pár dny přiznal, že Juventus je pro soupeře strašně hnusné mužstvo. S hrou Realu se to nedá srovnat, tak věřím, že španělský tým postoupí. Už taky proto, že Real má mnohem víc fotbalových typů, kterým je jedno, jestli hrají doma, nebo venku. Góly umí dávat všude.

Pavlovi Nedvědovi samozřejmě budu držet palce. Jistě bude patřit k nejlepším hráčům na hřišti. Přeju mu ať dá klidně tři góly, ale v tom případě vyhraje čtyři tři Real.


MILAN LUHOVÝ, reprezentoval 29x
Kdo z toho semifinále postoupí dál, to je moc těžké odhadnout. Domácí vítězství dva jedna je pro Real nebezpečný výsledek. Jenže co si budeme povídat, kvalitnější fotbal hrají Španělé. A jsem přesvědčený, že i na hřišti Juventusu se gólově prosadí. Kdybych si tedy musel tipnout, dal bych to 55:45 na postup Realu.

Nedvěd potvrdí dlouhodobou výbornou formu, určitě se bude chtít ukázat v tom nejlepším světle. Bude ho plné hřiště, ale na postup to stačit nebude.

VLADIMÍR TÁBORSKÝ, reprezentoval 19x
Řekl bych, že i v téhle odvetě bude rozhodující, že Real má víc fotbalových osobností. A vzhledem k tomu, že hráči španělského velkoklubu umějí dávat góly i venku, postoupí do finále oni.

Pokud jde o Nedvěda, čekám, že potvrdí pověst jednoho z nejlepších cizinců v italském fotbalu. Na jeho hře si sice nepošmákneme jako na finesách Zidaneho nebo Figa, jenže Nedvěd není na hřišti kvůli kličkám. Jeho hra je spíš jednodušší, ale o to nebezpečnější blesková ofenzivní lavina. A když k tomu přidává střelecké zakončení, je to taky paráda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze