HFK Olomouc dostal na úvod tři góly od béčka Sparty

Karviná - HFK Olomouc: Rýdel (vpravo) a Los - Karvinský Filip Rýdel (vpravo) v souboji s Pavlem Losem z HFK Olomouc. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

9 2009
Těžkou porážkou s rezervou Sparty 0:3 zahájili jarní část druhé ligy fotbalisté 1. HFK Olomouc. Vzhledem k ostatním výsledkům se navíc propadli na 14. příčku a na sestupovou pozici mají náskok jediného bodu. "Nezačali jsme jaro dobře," uznal trenér Josef Mucha. "Cesta k záchraně bude hodně těžká."

Do Prahy holický tým přitom odcestoval s odhodláním vyhrát. Dvě standardní situace z prvního poločasu s nadějemi hostujícího celku pořádně zamávaly. Už v 15. minutě proměnil pokutový kop Rada a stejný hráč přidal druhý gól, když využil přímý kop Folprechta.

"Soupeř se přitom do šancí ze hry nedostal. K vedení mu stačil jeden zbytečný faul v pokutovémúzemí a nepokrytý hráč na zadní tyči při centru ze strany," ulevil si Mucha.

Za nepříznivého stavu se hráči HFK začali více tlačit do útoku a dostali se do řady slibných šancí. Například David Korčián měl k dispozici dva samostatné nájezdy. Branky se přesto Holice nedočkala. "Podle počtu našich příležitostí jsme mohli výsledek ještě otočit," litoval špatné zakončení svých hráčů Mucha.

Domácí se soustředili především na udržení náskoku, v předposlední minutě přesto ještě jednou udeřili po střele Belaida. "Nebylo to z naší strany povedené vystoupení," přiznal kouč.

Premiérový zápas ve druhé lize nepřinesl velkou radost Vojtěchu Šromovi, který musel třikrát vytahovat míč ze své sítě. Mladý brankář ale podle trenéra nezklamal. "Co měl chytit, to chytil. A za góly nemohl.

Podle výsledku to nevypadá, ale osobně si myslím, že Vojta svoji premiéru zvládl." Napravit výpadek na Spartě musí tým 1. HFK v dalším zápase, kdy doma přivítá Slovácko. "Po výsledku v Praze prostě musíme vyhrát," uvědomuje si Mucha, který zároveň tuší, že uspět v tomto duelu nebude jednoduché.

"Slovácko je nesmírně těžký soupeř, který má kvalitní hráče a nepatří do spodní poloviny tabulky, kde momentálně je," řekl příštím soupeři holický trenér.

1. Slezský FC Opava 11 6 4 1 30:16 22
2. Dynamo České Budějovice 11 6 4 1 21:7 22
3. FK Pardubice 11 7 0 4 16:8 21
4. Fotbal Třinec 11 6 2 3 16:10 20
5. FK Olympia Praha 11 5 5 1 17:12 20
6. 1.SC Znojmo 11 5 3 3 14:16 18
7. 1. FK Příbram 11 5 2 4 15:12 17
8. FC Hradec Králové 11 4 5 2 15:13 17