Ostrava - Plzeň 0:0, lídr opět nenadchl, náskok ale mírně zvýšil

NEUTEČEŠ. Ostravský záložník Denis Granečný se pokouší zastavit plzeňského středopolaře Patrika Hrošovského. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

4 2018
Plzeňští fotbalisté podruhé za sebou v první lize nezvítězili, v dohrávce 19. kola remizovali na hřišti Baníku Ostrava 0:0. Viktoria po souboji posledního s prvním mírně zvýšila náskok na čele tabulky na deset bodů, Baníku schází na první nesestupovou pozici čtyři body.

Plzeň v nabitém týdnu chtěla napravit nečekanou domácí porážku s Mladou Boleslaví, moc se jí to však nepovedlo.

„Byl to zápas prvního s posledním a teoreticky měla Plzeň vyhrát, ale naše liga je vyrovnaná. Každý bod se hodnotí až na konci, na druhou stranu když vidím nasazení Baníku, tak ukázali, že do ligy patří a byla by škoda, kdyby spadl,“ prohlásil hostující trenér Vrba.

ONLINE

Utkání jsme sledovali podrobně.

Ten avizoval změny, nakonec v sestavě udělal čtyři. Na pravém křídle nastoupil Petržela, místo Koláře hrál uprostřed zálohy Čermák. Zraněného Krmenčíka nahradil na hrotu podle očekávání Bakoš. A do brány se postavil Hruška.

A plzeňský gólman měl až nečekaně hodně práce. Zejména v první půli hra rozhodně neodrážela postavení v tabulce. Hosté se po úvodní mírné převaze museli bránit a Baník byl nebezpečnější.

Ve 21. minutě Hruška pohotově vyrazil Diopovu hlavičku na přední tyč, krátce potom si poradil i s hlavou Jiráska.

Chvíli před přestávkou pak domácí, kteří nastoupili nezvykle v pruhovaných retro dresech, volali po penaltě. Sudí Pechanec ji za souboj Baroše s Hubníkem nenařídil a Plzeň si z brejku vytvořila vyloženou šanci, kterou ale po přihrávce váhajícího Hrošovského spálil ranou nad Petržela.

„V první půli jsme byli my lepší a hosty dvakrát výborně podržel Hruška,“ uvedl ostravský trenér Bohumil Páník.

Druhý poločas byl dlouho na podobné akce skoupý, duel, který byl na programu původně 3. března, jenže byl pro nezpůsobilý terén odložen, příliš nenadchl. Baník bojoval a Plzeň nadále postrádá lehkost z podzimu, její hra je upracovaná.

„Utkání mělo nasazení, možná chyběla místy větší mezihra a věci, které by dostaly fandy do varu... Ale mělo úroveň, jen více takových v takové atmosféře,“ uvedl plzeňský kouč Vrba.

Další větší příležitosti se osm tisíc fanoušků dočkalo čtvrthodiny před koncem, kdy Čermák z voleje málem překvapil Laštůvku.

Hosté se snažili rozhodnout, ale nepovedlo se. Po rychlé akci a zasekávačce Kopic trefil Laštůvku, v nastaveném čase zase Chorý po centru z rohového kopu břevno.

„Rozporuplné pocity. Mohli jsme zápas vyhrát, ale i v závěru prohrát, když to kleplo o břevno. Celkově jsme spokojení,“ dodal trenér Páník.

Viktoria nevyhrála v pátém z šesti jarních zápasů nejvyšší soutěže, poslední Baník bodoval podruhé po sobě.